Paylaş

Modemi korumaya alma güvenliği artırma. Evinizde, iş yerinizde ya da ofisinizde kullandığınız modemi korumaya almak istiyorsanız çözüm için bilgileri aktaracağız.

İnternet çağımızın gereksinimleri arasında olan bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bizlere bu hizmeti sunmaya aracı olan modemler ise hizmeti daha sağlıklı almamıza imkan sağlamaktadır. Çekim alanında daha kaliteli olan, hızın tamamını bize verebilen ve buna bağlı ayarlarda sıkıntı çıkarmayacak modemleri almaktayız. Modem almadan önce de çevremizdeki insanlardan, tanıdıklarımızdan tavsiyeler alarak onların kullandıkları modemleri almaktayız. Her ne olursa olsun günümüz çağında artık teknoloji sürekli geliştiğinden dolayı çıkarılan programlar modemdeki şifre ağlarına erişime izin vermektedir. Korumasız hale getirilen modemin şifre bağlantıları ya da buna benzer ayarlarının değiştirilmesi mümkündür. Haliyle bu işlemler olmadan önce tedbiri almanız gerekiyor. Modemdeki tedbirin artırılması ve dışarıdan gelen saldırıların önüne geçilebilmesi için modemde yapılacak ayarları kontrol edeceğiz.

Modemi korumaya alma güvenliği artırma

Modemde tedbiri arttırma, modemi korumaya nasıl alabilirim, modem güvenliği artırma, modem güvenliği nasıl arttırılır, adsl modemin korumaya alma işlemlerini nasıl sağlayabilirim, adsl modem güvenliği nereden artırılır. Modemin içerisinde korumaya alacağınız bir çok adım ve ayar bulunmaktadır. Teknik bilginiz yoksa vereceğimiz ayarların devreye aldırmanız halinde modeminizin korumasını arttırabilirsiniz.

Modem tedbir arttırma

Öncelikle evinizde kullanım sağlamış olduğunuz modemin ara yüz bağlantı şifresinin değiştirilmesi gereklidir. Ara yüz bağlantı şifreniz modeme ilk giriş yapılan sırada sunulan şifredir. Bu şifreyi değiştirdikten sonra ilerleyen dönemlerde modemin içerisine rahat bir şekilde girebilmeniz için bir yere not almanız gerekiyor.

Modemi korumaya alma güvenliği artırma, modem tedbiri arttırma, modemin güvenliğini arttırma, modem korumaya nasıl alınır, adsl modem güvenlik arttırma, modem nasıl tedbir aldırtılır
  • Şifre değiştirildikten sonra kablosuz ağ adı ve şifre bilgilendirme standartlara uygun olacak şekilde belirlenmelidir.
  • Güvenlik seviyesi; WPA-PSK-WPA2-PSK olarak seçili olmalıdır.
  • Sadece evinizdeki kişilerin girmesini istiyor başka kişilerin girişine izin vermek istemiyorsanız bu durumda Mac filtreleme yolunu takip ederek cihazlarınızın mac adreslerini modeminize tanımlanması gerekiyor.
  • Modeminizde mevcutta bulunan gereksiz port bilgilerini kaldırmanız her daim yararınıza olacaktır.
  • Kurulum yapmadığınız ya da evde olmadığınız zamanlarda modemin kapalı durmasını sağlayabilirsiniz.
TAVSİYE YAZI: Modem içinden internet kesmek mümkün mü

Modemin korumaya almasıyla alakalı belirtilen ayarları yapmanız işlemler için yeterlidir. Sizlerin farklı eklemek istediği ya da sormak istediği bir bilgilendirme varsa bunu bize yorum alanından belirtebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here