Modem üzerindeki ışıklar Ne Anlama Gelir bu bilgileri sizlere detaylı olacak şekilde aktaracağız. Tplink modem üzerindeki ışıklar, Ethernet ışığı yanmıyor, internet ışığı yanmıyor, lan ışığı yanmıyor, power ışığı yanmıyor,dsl ışığı yanmıyor gibi aklınıza takılan soruların cevaplarını da makalemizde bulabileceksiniz.

Modem kullanıcılarının en çok merak ettikleri konulardan biri de modem üzerindeki ışıkların ne anlama geldiği ve bu ışıkların yanmaması durumunda neler yapılacağıdır. Konunun detaylı incelemesi siz değerli makale okurlarımız için tarafımızdan sağlanmıştır. Modemlerimiz üzerinden yanan yanmayan tüm ışıkların, görevlerinin neler olduğunu, yanmaması halinde neler yapılabileceğini, sorunların nasıl giderileceğini yazımızda derleyeceğiz.

Modem üzerindeki ışıklar Ne Anlama Gelir

Tp link modem üzerindeki ışıklar, modem üzerindeki semboller, modem ışıkları sürekli yanıp sönüyor, zyxel modem ışıklarının anlamı, tp link modem kilit ışığı nedir, ttnet modem ışıkları, superonline modem ışıkları, vodafone modem ışıkları ile ilgili olarak tüm modemlerin üzerindeki ışıklar sabit olmasından dolayı hangi ışığın modem içerisinde ne görev gördüğünü yazımızı okuduğunuzda anlayacaksınız.

Modem üzerindeki ışıklar Ne Anlama Gelir, tplink modem üzerindeki ışıklar, ethernet ışığı yanmıyor, internet ışığı yanmıyor, lan ışığı yanmıyor, power ışığı yanmıyor, dsl ışığı yanmıyor, wlan ışığı yanmıyor

Ethernet ışığı yanmıyor

Modemin üzerinde ethernet ışığı yanmıyor ise bu durumda sizin bilgisayar ve modem arasındaki Ethernet kablosunun takılı olmadığını anlayabilirsiniz.

 • Ethernet ışığı ne anlama geliyor;
 • Bu ışık sizin modem ve bilgisayar arasındaki kablolu bağlantınızı kurmanızı gösteren ışıktır. Şayet bu ışık yanmıyorsa bu durumda kablonun takılı olmadığını anlayabilirsiniz.
 • Bu kablo sarı ya da gri renkte bulunan bir kablodur.
 • Kabloyu bulduysanız modem üzerinde bulunan Lan 1, Lan 2 , Lan 3 yada Lan 4 ışıklarından birine takmanız yeterli olacaktır. Böylelikle kablolu giriş sağlayabilirsiniz.

Modem üzerindeki ışıklar Ne Anlama Gelir, tplink modem üzerindeki ışıklar, ethernet ışığı yanmıyor, internet ışığı yanmıyor, lan ışığı yanmıyor, power ışığı yanmıyor, dsl ışığı yanmıyor, wlan ışığı yanmıyor

İnternet ışığı yanmıyor

Modem üzerindeki ışıklar Ne Anlama Gelir ? Modem üzerindeki internet ışığı yanmıyor ise bu durumunda kurulum yapmanız gerekecektir. Eğer sadece internet yanmıyorsa burada aklınıza tek gelen işlem modemin sıfırlanması olabilir.

 • Modem üzerindeki internet ışığı ne anlama geliyor;
 • İnternet ışığı sizin modeminizin sıfırlanması sonrasında ayarların tekrar yapılandırması gerektirdiğini gösteren ışıklardan biridir.
 • Işığın yanabilmesi için modemin kurulum ayarlarının yapılması gerekecektir.
 • Modeminizin model ve markasını sitemizin arama satırı bölümüne yazmanız yeterli olacaktır.
 • Şayet yazdığınızda bulamadığınız bir modem kullanıyorsa yardımcı olabilmemiz için yoruma modemin model ve markasını yazmanız yeterli olacaktır.

Modem üzerindeki ışıklar Ne Anlama Gelir, tplink modem üzerindeki ışıklar, ethernet ışığı yanmıyor, internet ışığı yanmıyor, lan ışığı yanmıyor, power ışığı yanmıyor, dsl ışığı yanmıyor, wlan ışığı yanmıyor

Power ışığı yanmıyor

Modem üzerindeki power ışığı yanmıyor ise modemin adaptör kablosu yani güç kablosu takılı olmadığını göstermektedir.

 • Power ışığı ne anlama gelir,
 • Power ışığı modemin güç kablosunun takılı olup olmadığını gösteren ışıktır. Eğer adaptör bağlantınız takılı olmasına rağmen bu ışık yanmıyor ise bu durumda adaptör ya da modem kaynaklı bir sorun yaşıyorsunuzdur.
 • Lan ışığı yanmıyor ne anlama gelir;
 • Bu ışık ethernet ışığı ile aynı görevi üstlenmektedir. Yani örnek veriyorum siz Lan 1 ethernet kablosunu takarsanız. Modem üzerindeki Lan 1 ışığı yanıp söner ama diğer lan ışıkları yanmaz.
 • DSL ışığı ne anlama gelir,
 • Dsl ışığı modeminize sinyalin olup olmadığını gösteren ışıktır.
 • Wlan ışığı ne anlama gelir,
 • Bu ışık yanmıyorsa modeminizin kablosuz özelliği aktif değildir. Bunun için arkasındaki wlan düğmesine dokunabilir ya da yeniden modem ayarlarınızı sağlayabilirsiniz.

Yapılan ve bilgilendirmeler sonrasında aklınıza takılan bir soru olur ise bizlere yorum kanalından ulaşabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz