Paylaş

Modem kendi kendine reset atıyor. Modemim kendini resetliyor sıfırlıyor diyorsanız buna neden olan etkenlerin neler olduğunu yazımızda anlatacağız.

Almış olduğunuz modemlerde çeşitli hatalarla karşılaşabilirsiniz. Kendini resetleme sorunu da bu hatalardan birisidir. Eğer modemim kendini resetliyor sıfırlıyor diyorsanız hatanın altında yatan nedenin ne olduğunu birlikte inceleyeceğiz.

Yeni aldığınız modeminizde böyle sorunlarla karşı karşıya çok nadir kalabilirsiniz. Kendiliğinden resetliyor sorunu genellikle eskimiş olan modeminizde meydana gelmektedir. Aldığınız modemin kendi kendini resetlediğini anlamanız için farklı yöntemler bulunmaktadır.

Modeminiz kendini resetliyorsa bu durumda sıfırlama sonrasında size mesaj gelmesi gerekiyor. Genel mesajda ise ayarların sıfırlandığı ve tekrar kurulum yapmanız gerektiği yer alacaktır. Modeminizde ki bu probleminizin çözüme kavuşması için neler yapılması gerektiğini kontrol edeceğiz.

Modem kendi kendine reset atıyor

İlk olarak modeminizin kablo bağlantılarının doğru takıldığından emin olmalısınız. Bağlantılarınız normal ise modeminizin içerisinden bazı ayarlarınızı gözden geçirmelisiniz. İlk önce modeminizin ara yüzüne giriş yapın. Ve burada kanal ayarların olduğu ekrana gelin. Geldiğiniz ekranda kanal ayarlarınızı 1,6,9 ya da 11 olacak şekilde ayarlayın.

Modemim kendini sıfırlıyor

Kullanım yaptığınız modemin kanal ayarlarını nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız web sitemiz üzerinden modeminizin marka ve modelini yazarak araştırma sağlayabilirsiniz. Lakin siz kanal ayarlarınızı yapıyor olmanıza rağmen sorun hala devam ediyorsa bu durumda problem donanımsal kaynaklı olabilir.

modemim kendini sıfırlıyor

Tabi buna net karar verebilmeniz için bir de internet servis sağlayıcınızı aramanız gerekiyor. Onlara alt yapıyla ilgili bir sorun olup olmadığı sormanız lazım. Eğer alt yapınızla ilgili bir sorun görünmüyorsa bu durumda problem modeminizle alakalıdır.

Modeminizin garantisi devam ediyorsa teknik servisiyle görüşmelisiniz. Garanti kapsamında modeminiz yüksek ihtimalle servise istenecektir. Yalnız modeminizin garantisi devam ediyorsa eğer artık modeminizle veda edebilirsiniz. Bu modem yerine yeni bir modem almalısınız. Çünkü eskiyen modeminizin ana kartında sorun olabileceğinden dolayı zaten yaptıracağınız ücrete yakın bir ücret ödeyeceksiniz.

Modem kendi kendine reset atıyor sorunu için neler yapmanız gerektiğini ayrıntılı bir şekilde anlattık. Modeminiz kendini resetliyor ya da sıfırlıyor ise bu bilgilere sahip olmanız işinizi fazlasıyla görecektir. Modeminizle alakalı sormak ya da eklemek istediğiniz farklı bir konu varsa bunu bizlere yorumdan iletebilirsiniz.

Modem kendi kendine reset atıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here