Paylaş

Modem kablo bağlantıları nasıl yapılır. Yeni almış olduğunuz modeme takılacak olan kablolarla alakalı bilgilere erişmek istiyorsanız yapılacak işlemleri kaleme aldık.

Aldığınız modemin kablo bağlantılarını nasıl sağlanacağını bilmiyorsanız ilgili ayarları tek tek anlatacağız. Hangi kablonun nereye takılı olması gerektiğini bildikten sonra geri kalan işlem ise modemin kurulum işlemlerini tamamlamaktır. Teknolojinin geliştiği bir çağda artık tüm teknik işlemleri kullanıcılar araştırma yaparak bulmaktadır. Evinize, iş yerinize ya da ofisinize aldığınız yeni bir modemin önce kablo bağlantılarının gözden geçirilmesi gerekiyor. Modemin içerisinden çıkan kablolarla birlikte bize lazım gelen tüm bağlantılarımızı işleme alacağız. İlk önce modemi kutudan çıkarıyoruz. Bunun dışında aldığınız modemin kendine ait bir adaptör bağlantısı olacaktır. Adaptör kablosunun bir ucunu prize diğer ucunu ise modemin arka alanında bulunan giriş yerine takarak işlemlerimize başlayabiliriz. Geri kalan işlemleri de aşağıdaki şekilde kontrol edip devreye alabilirsiniz.

Modem kablo bağlantıları nasıl yapılır

Modem bağlantılarını yapma, modem kablo bağlantıları takma, modemin kabloları nereye takılmalı, modemin kablo bağlantıları doğru mu, adsl kablo bağlantıları takma, adsl kablo bağlantıları nasıl yapılır. Modemin kablo bağlantılarını doğru orantılı şekilde takmak için belirttiğimiz işlemleri devreye koymanız yeterlidir.

Modem kablolarını nasıl takılmalı

Adaptör kablo bağlantılarını taktığınızda ana hattan gelen bir kablo bağlantısı olacaktır. Bu kablonun ucunu modemin arka kısmında yer alan ADSL ya da WAN girişlerinden birine takıyoruz. Bağlantılarınızı yaptıktan sonra bir de Sarı ya da Gri renkte bir Ethernet kablosu olacaktır.

Modem kablo bağlantıları nasıl yapılır, modem kablo bağlantıları, adsl kablo bağlantıları takma, ads kabloları nasıl takılır, modem kablolarını takma, modem kablo bağlantılarını takma

Eğer kablolu şekilde bağlantı kurmak istiyorsanız bu kablonun bir ucunu, Lan 1, Lan 2, Lan 3 ya da Lan 4 girişlerinden birisine takıyoruz. Diğer ucunu ise bilgisayar kasasına ya da laptop kullanıyorsanız sağında ya da solunda bulunan giriş yerine takıyoruz.

Bağlantıları belirtilen şekilde sağladığınızda modemin üzerindeki ışıklar gelmeye başlayacaktır. Gelmiyorsa açma kapama düğmesine tıklayarak bağlantılarınızı aktif hale getirebilirsiniz. Tabi kurulum yapmadan internet bağlantısının gelmesini beklememeniz gerekiyor.

TAVSİYE YAZI: Tplink kanal ayarlarını bulamıyorum nerede

Kurulum işlemlerinin yapılması için modemin marka ve modeline göre sitemiz üzerinden araştırma sağlayarak bilgilere erişim sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here