Paylaş

Modem içinden internet kesme mümkün mü. Bağlı bulunduğunuz modemin ara yüzünden internetinizin kesilip kesilmeyeceğine dair bilgileri vereceğiz.

İnternetinizin kesilme durumları sizlerle ya da modem ile alakalı olabilmektedir. Alt yapıda var olan genel çalışma sonrasında ise siz İnternet servis sağlayıcınızı arayarak bu sorunu öğrenebilirsiniz. Bütün ışıkların normal görünüyor olmasına rağmen bağlantıların gelmemesinin nedeni çalışmalarla alakalı olabiliyor. Modemin içerisinden modemle olan bağlantının kesilmesi ise mümkündür. Şimdi bunu şu şekilde örneklendirebiliriz. Wifinize bağlı olan birisi sizin modeminizin ara yüzünün içerisine ip adresini girerek çok rahat bir şekilde girebilir. Ara yüz bağlantılarının içerisine girmemesi için modemin giriş ara yüz şifre bilgilerini değiştirmeniz de yarar bulunmaktadır. Ancak çoğu kullanıcı bu ara yüz şifre bilgilendirmesini değiştirdikten sonra kendisi koyduğu şifreyi unutmasından ötürü giriş yapmamaktadır. Şimdi modem içinden ne yapılırsa şifre kesinti meydana gelir bunların tamamını beraber kontrol edeceğiz.

Modem içinden internet kesme mümkün mü

Modemin ara yüzünden internet kesilebilir mi, modemin içinden internet nasıl kesilir, modem içinden internetin kesilmemesi için ne yapmalıyım, modemimden internet kesilmesin istiyorum, modemden içinden nasıl internet kesiliyor. Evinizde, iş yerinizde ya da ofisinizde bulunan evinizde internetin kesilmemesi için gerekli olan önlemleri ve bununla birlikte internet kesintisinin nasıl olacağıyla ilgili sizleri aydınlatacağız.

Modemden internet kesilmesi

Başta da belirttiğimiz üzere modemin ara yüzüne giren birisi ADSL kullanıcı adı ve Şifre yazan bölmedeki bilgilerden sadece birini değiştirmesi internet bağlantısının kesilmesine neden olabilir. İnternet Servis sağlayıcısı tarafından sizlere verilen kullanıcı adı ve şifre bilgilerinde en ufak bir değişim internetin tamamen kopmasına neden olmaktadır.

Modem içinden internet kesme mümkün mü, modem internet kesintisi, modemden interneti kesme, modem bağlantı nasıl eksilir, modem içinden internet nasıl kesilir, modemden internet kesilmesin
  • Modeminizde bu ayarın değişmesinin başkaları tarafından olmasını istemiyorsanız başka kişilere wifi şifrenizi vermemeniz gereklidir.
  • Modem ara yüz şifrenizin değiştirilmesi lazım.
  • Modemle alakalı farklı bir girememe sorunu da modemin arkasında bulunan resetleme alanıdır.
  • Modem bağlantısının kesilmesine sebep olacak nedenleri aktarırken bunlara alınacak önlemleri de aynı şekilde sizlerle paylaşmış bulunuyoruz.
TAVSİYE YAZI: Elektrik gidip gelince modem kendini sıfırlıyor

Modem içinden internet kesme mümkün mü sorusunun yanıtını vermeye çalıştık. Varsa merak ettiğiniz farklı noktalar onları da bizlere yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here