Paylaş

Modem dsl ışığı turuncu yanıyor internet yok. Modem üzerindeki dsl ışığı sarı ya da turuncu yanıyor ve internete giremiyorsanız yapılacak ayarlara birlikte bakacağız.

Günümüz çağında internet artık olmazsa olmazlar arasında ki yerini almış durumdadır. Özellikle telefonlarındaki internet bağlantısı yeterli olmayan kullanıcılar evlerinde muhakkak modem barındırmaktadır. Nedenine gelince GB alanı yeterli ve AKN kalkmasıyla birlikte artık ne kadar giriş olursa olsun hız da bir değişim olmamaktadır. Ancak modemlerde anlık sorunlar yaşanabilmektedir. Bu sorunların başında da modem üzerinde DSL ışığının turuncu ya da sarı yanıyor olmasıdır. Bazı modemlerde bu ışık sarı yanıyor olsa bile internet bağlantısı gelebilmektedir. Böyle durumlarda sorun ya da stres yapmanız gerek yok modemi üreten firma bu modemin dsl ışığını sarı olacak şekilde ayarlamıştır. Ama öncesinde yeşil yanan bir ışığın turuncuya dönüşmesi sonrasında internet bağlantısı yok ise alınacak önemlere birlikte bakacağız. Muhtemelen sorun santral kaynaklı olabilir. Fakat onun öncesinde sizin de bazı kontrolleri gözden geçirmeniz gerekiyor.

Modem dsl ışığı turuncu yanıyor internet yok

Modem dsl ışığı sarı yanıyor, modem dsl ışığı yeşil değil, modemimim dsl ışığı neden turuncu yanıyor, modem dsl ışığı turuncu internete giremiyorum, modem ışığım sarı yanıyor internet yok, modemin dsl ışığı hangi renk yanmalı. Modemin üzerindeki ışıklar sayesinde modem de nasıl bir arıza yaşanıldığını tespit edebilmek mümkündür. Fakat modemler kendi üretici firmasına göre ışıklarda değişiklik gösterebilmektedir.

Modem dsl sarı yanıyor

Bazı modemlerde dsl ışığı sarı ya da turuncu yanıyor olmasına rağmen internet bağlantınız da bir sorun olmamaktadır. O yüzden bu ışığa takılmadan internet gezintilerinizi sağlayabilirsiniz. Ama dsl ışığı sarı ya da turuncu yanıyor ve internet yoksa bu durumda yapılacak kontroller aşağıdaki gibidir;

Modem dsl ışığı turuncu yanıyor internet yok, modemde internet yok, modem dsl sarı yanıyor, modem dsl turuncu yanıyor, modemin dsl ışığı sarı, modem dsl neden sarı yanıyor

  • Öncelikle kablo bağlantıların doğru olarak yapılıp yapılmadığını kontrol etmeniz gereklidir.
  • Ana hattan gelen kablo bağlantısı doğrudan modemin dsl girişine takılı olması gerekiyor.
  • Başka bir giriş yerine taktıysanız sarı ya da turuncu olarak yanabilir.
  • Bağlantı kontrolleri sırasında arada bir ayraç kullanıyorsanız ondan çıkararak doğrudan dsl girişine takabilirsiniz.
  • Bağlantıları kontrol ettikten sonra herhangi bir sorun yoksa bu durumda internet servis sağlayıcınız ile iletişime geçerek yaptığınız ayarları söyleyip sorunu gidermelerini iletebilirsiniz.
  • Arıza kaydı açılarak santral ekipleri tarafından ilgili kontroller yapılacaktır.

Modem dsl ışığı turuncu yanıyor internet yok sorununa istinaden hazırladığımız yazımızla birlikte işlemleri ele almanız halinde sorun giderilecek ve internetiniz gelecektir. İsterseniz sizin için hazırladığımız instagram bağlı hesaplardan çıkamıyorum yazımıza göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here