Modem arayüzüne giremiyorum sifremi unuttum diye üzülmenize gerek bulunmamaktadır. Superonline, zyxel, tplink, ttnet ve huawei olacak şekilde modeminizin arayüzüne giriş şifrenizin öğrenebilmeniz için yapılması gerekenleri konu alacağız.

Evimizdeki internet bağlantısın da yaşanan sorunların giderilebilmesi için ya da şifre değişiklikleri için giriş sağlamak istediğimiz modem arayüzüne bazen farklı sebeplerden dolayı giremediğimiz anlar olmaktadır. Öncelikle bu konu da artık üzüntüye girmenize gerek bulunmamaktadır. Konuyu kapsamlı olacak şekilde ele alacağımız için neler yapılması gerektiğini tek tek anlatacağız. İlk olarak bilgisayar bağlantısının olup olmaması oldukça önem arz ettiğinden dolayı bu konu da bir çok kullanıcı akıllı telefonlardan dolayı evlerinde bilgisayar barındırmamaktadır. Hal böyle olunca işlemlerin tamamını telefon üzerinden yapan bir çok kişi bulunmaktadır. Şimdi öncelikle modeminizin marka ve modeli her ne olursa olsun önemli değil eğer siz modem arayüz şifrenizi unuttuysanız bu durumda ilk yapılması gereken işlem modemin resetlemesini sağlamak olacaktır. Fakat şuanda bu resetlemeyi yapmayın aşağıdaki işlem adımlarını takip ederek müdahalelerde bulunalım.

Modem arayüzüne giremiyorum sifremi unuttum

Modem arayüzüne giremiyorum sifremi unuttum, modem arayüzüne giremiyorum, modem şifremi unuttum, modem arayüzüne giremiyorum superonline, modem arayüzüne giremiyorum ttnet, modem arayüzüne giremiyorum huawei, modeme giremiyorum diyorsanız ilk olarak eğer bilgisayarınız var ise bilgisayar ve modem arasına sarı renkte olan ethernet kablo bağlantısını takalım.

Modem arayüzüne giremiyorum sifremi unuttum, modem arayüzüne giremiyorum, modem şifremi unuttum, modem arayüzüne giremiyorum superonline, modem arayüzüne giremiyorum ttnet, modem arayüzüne giremiyorum huawei, modeme giremiyorum

Modem arayüzüne giremiyorum

Eğer internet servis sağlayıcısından size verilen kullanıcı adı ve şifre bilgilerini bilmiyorsanız bunu muhakkak almalısınız. Haricinde bilgisayar yok ise Android kullanıcılar ”İnternet” yazan tarayıcıyı, iPhone kullanıcıları ise ”Safari” tarayıcılarını kullanacağını unutmamalıdır.

Modemin arayüzüne giriş yapamıyorsanız, buradaki şifrenin daha öncesinde değiştirilmesinden dolayı giriş sağlanmıyor. Durum bu şekilde olduğu için de modemi fabrik ayarlarına göndermekten başka çaremiz olmadığını belirtmek istiyoruz. Eğer internetiniz var ise bu ayar sonrasında internetinizin gideceğini belirtelim. Lakin internet yoksa zaten korkmaya gerek bulunmamaktadır.

Modem arayüzüne giremiyorum sifremi unuttum, modem arayüzüne giremiyorum, modem şifremi unuttum, modem arayüzüne giremiyorum superonline, modem arayüzüne giremiyorum ttnet, modem arayüzüne giremiyorum huawei, modeme giremiyorum

Modem şifremi unuttum

Modeminizin arka kısmında ya da sağ tarafında bulunan çok küçük bir reset çukuru bulunmaktadır. Bir iğne ya da kürdan yardımıyla bu alana 10-15 sn kadar basılı tutuyoruz. Beraberinde modem üzerindeki ışıkların söndüğünü göreceksiniz.

Işıklar söndükten sonra işlem ayarları tamamlanmış olmayacağından dolayı ışıklar geri geldiğin de ise bilgisayardan boş bir internet sayfası açıyoruz. Eğer telefon üzerinden işlem sağlıyorsanız. Anroid ise ”İnternet” iPhone ise ”Safari” alanında bir sayfa açıyoruz.

Arama satırı alanına modemin ıp adresi; 192.168.1.1 ya da 192.168.2.1 olarak giriş sağlıyoruz. Modemin marka ve modeline göre admin ttnet, admin superonline, vodafone vodafone olacak şekilde giriş işleminizi artık sağlayabilirsiniz.

Yani yapılan bu işlem ayarı sonrasında modem fabrika ayarlarına geri gönderilecektir. Böylelikle sizler belirlenen arayüz kullanıcı adı ve şifre ile girişinizi sağlayabilirsiniz. Aklınıza takılan soruları yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz