Paylaş

Mobilden instagram açılmıyor giremiyorum. Telefon internetinden instagram uygulaması çalışmıyor ya da bağlanmıyorsa soruna yönelik çözüm aşamaları aşağıdadır.

Günlük yaşantımızın her noktasında wi-fiye ulaşım imkanımız olmamaktadır. Gezinti yaptığımız sırada, gittiğimiz bir mekanda ya da çalıştığımız ortamda wifi bazen olmuyor olabilir. Böyle durumlarda ise kullanıcılar tamamen kendi telefonlarından giriş sağlamaktadır. Yani bağlı bulunduğu hatlarına tanımlı internetlerinden erişim sağlamaktadır. Turkcell, vodafone ya da avea hatları üzerinden otomatik olarak bağlantı kurulmaktadır. Buna ise halk arasında mobil veri adı verilmiş durumdadır. İnstagram uygulaması ise internet olduğunda çalışan bir uygulama olduğu için internetsiz bir şekilde giriş sağlayamazsınız. Ancak mobil veri bağlantınızın olmasına rağmen internete giriyor ancak instagrama bağlantı kurmuyorsa strese girmeyelim. Mobil veri bağlantısı üzerinden giremediğiniz uygulamaya nelerin sebep olduğuna bakacağız. Bu hat ile alakalı ise operatör ile iletişime geçilecektir. Değil ise android ve iphone cihazlarında nelere kontrol edilmesi gerektiğine birlikte göz atacağız.

Mobilden instagram açılmıyor giremiyorum

Mobil veriden instagrama giremiyorum, mobil veriye bağlıyken instagram açılmıyor, mobil veriye bağlıyken instagram çalışmıyor, mobilden instagram açılmıyor, mobilden instagram neden çalışmıyor, mobilden instagrama bağlanmıyor. Hattınıza tanımlı olan internet bağlantısı üzerinden instagram uygulamasına giriş işlemlerinde oluşan temel sıkıntıları yazı içerisinde konu alacağız. Bu sayede sizler de bu sıkıntıyla karşılaşan arkadaşlarınıza yardım edebilirsiniz.

Mobil veriden instagrama giremiyorum

Karşı karşıya kaldığınız sorun ile ilgili öncelikle başka bir hesaba giriş yapmayı deneyelim. Başka hesaba da giriş olmuyorsa bu durumda GSM operatörü ile görüşme sağlayarak hat kaynaklı sorun olup olmadığını öğreniyoruz. Şayet hat kaynaklı değil telefon kaynaklı bir sorun var ise durumu birlikte kontrol edeceğiz.

Mobilden instagram açılmıyor giremiyorum, mobil veriden instagram açılmıyor, internet var instagrama girmiyor, mobilden instagram çalışmıyor, mobilden instagrama bağlanmıyor, mobilden instagrama girmiyor

Kullanımını sağladığınız telefon android ve mobilden instagram çalışmıyor ise sırasıyla yapılacak aşamalar aşağıdaki gibidir;

 • Sırasıyla ”Menü>Ayarlar>Diğer>Mobil Ağlar alanına giriş sağlıyoruz.
 • Gelen ekranda erişim noktası adları yazan bir bölüm göreceksiniz.
 • Erişim noktası adları yazan alan üzerinde ise Avea, Vodafone, Ya da turkcell’e göre bu isimle değişmektedir.
 • Bu kısımda APN internet yazması gerekiyor. APN alanında farklı gördüğünüz tüm isim bilgilerini silerek doğru olan bilgilendirmeyi girmeniz gerekmektedir.
 • Yapılan işlem aşamaları sonrasında telefonu kapatıp yeniden giriş yapmayı denediğiniz problem ortadan kalkmış olacaktır.

Mobilden instagram açılmıyor giremiyorum, mobil veriden instagram açılmıyor, internet var instagrama girmiyor, mobilden instagram çalışmıyor, mobilden instagrama bağlanmıyor, mobilden instagrama girmiyor

İphone telefonunuzda mobilden instagrama girmiyorsa;

 • Telefonu iphone olanlar ise sırasıyla; ”Menü>Ayarlar>Hücresel>Seçenekler>Hücresel veri ağı> APN alanında yazan kısım İnternet olmalıdır.
 • O şekilde değil ise bu durumda düzeltmesini sağlayıp telefonu kapatıp açarak deneme sağlayalım.
 • Olmaz ise aynı adımları sağlayıp ayarları sıfırla demeniz yeterlidir.

Mobilden instagram açılmıyor giremiyorum, mobil veriden instagram açılmıyor, internet var instagrama girmiyor, mobilden instagram çalışmıyor, mobilden instagrama bağlanmıyor, mobilden instagrama girmiyor Mobilden instagram açılmıyor giremiyorum, mobil veriden instagram açılmıyor, internet var instagrama girmiyor, mobilden instagram çalışmıyor, mobilden instagrama bağlanmıyor, mobilden instagrama girmiyorMobilden instagram açılmıyor giremiyorum, mobil veriden instagram açılmıyor, internet var instagrama girmiyor, mobilden instagram çalışmıyor, mobilden instagrama bağlanmıyor, mobilden instagrama girmiyor

Belirtilen işlemlerle birlikte Mobilden instagram açılmıyor giremiyorum alanında yaşanan sorun giderilecektir. Göremediğiniz bir ayar olursa bunu yorumda iletiniz.

20 YORUMLAR

 1. Bir yardım daha talep sizden ikinci hesabı eklerken yine aynı hata yı veriyor şuan bir hesap açabiliyorum ancak ikinci hesabı ekleyemiyorum

 2. Instagram uygulamama kendi mobil uygulamamdan giriş yapamıyorum Chrome hesabından giriş yapabiliyorum ancak normal uygulamadan giremiyorum ve başka telefondan giriş yapıyorum.Kendi telefonumdan sildim yükledim uygulamayı sonuç alamıyorum.

 3. Merhaba Benim de uygulamadan giremiyorum 2 – 3 saniye beyaz bir ekran geliyor sonra ordan çıkıyor. Yani hiç göremiyorum instagrama. Yardımcı olur musunuzz?

 4. Söylediğiniz gibi hücresel veri ağından girdim ama zaten görselde ki gibi internet yazıyor iki tarafta ona rağmen mobil veriden sadece İnstagram açılmıyor. Telefon ıphone. Yardımcı olur musunuz ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here