Paylaş

Mobil veriden snapchat çalışmıyor giremiyorum. Mobil internetimize bağlıyken snapchat uygulamasına açılma sırasında meydana gelen sorunun çözümü yazımızda.

Genç kesimin kullandığı ve hızlı bir şekilde yaygınlaşan uygulamalardan birisi olan snapchat hesaplarında hikaye paylaşımları ön plandadır. Yapılan bu paylaşımlar diğer sosyal medya uygulamalarına öncü olmuş ve o uygulamalara da özellikler eklenmiştir. Whatsapp, facebook ve instagram uygulaması içerisinde de artık hikaye alanında bir çok paylaşım sağlanmaktadır. Snapchat ise hikaye akımının başladığı uygulamalardandır. Genel olarak genç kesimin kullandığı uygulamalardan birisi olan snapchat kullanım yapıyor olmasanız da kesinlikle adını duymuşsunuzdur. Sosyal medya uygulaması olan snapchat hesaplarına girişler de internet bağlantısı üzerinden sağlanmaktadır. Haliyle wi-fi olmadığı alanlarda telefon interneti üzerinden giriş işlemlerini sağlamaktayız. Fakat mobil internetinden bağlantı kurmaya çalıştığında tüm uygulamalar açılırken snapchat açılmaması sorun yaşanmaktadır. Sorunun nasıl çözüleceğini ise adım adım sizlere anlatacağız.

Mobil veriden snapchat çalışmıyor giremiyorum

Telefon internetinden snapchat hesabına giriş yapamıyorum, snapchat uygulaması mobil veriye bağlıyken açılmıyor, mobil veriye bağlıyken snapchat neden çalışmıyor, mobilden snapchat çalışmıyor, snapchat hesabına mobilden giriş yapamıyorum. Her an wifi bulma gibi bir şansımız maalesef bulunmamaktadır. Dolayısıyla mobil internet bağlantımız üzerinden gezmek istediğimiz sosyal medya uygulamalarından gezinti sağlayabiliyoruz. Fakat bu hesaplar açılmadığında strese girdiğimiz anlarda olmaktadır. Bu stresin yaşanmaması için gerekli olan müdahaleleri sizlere sunuyor olacağız.

Telefon internetinden snapchat açılmıyor

Wi-fi olmayan alanlar da telefon interneti üzerinden bağlantı kurduğumuzu belirtmiştik. Tüm internet sayfalarına girebilirken snapchat açılmıyor ise uygulama kaldırılıp yeniden yükleme işlemlerini sağlayalım. Ardından ise android telefon kullanıyorsanız aşağıdaki adımları yapalım;

Mobil veriden snapchat çalışmıyor giremiyorum, mobilden snapchat açılmıyor, mobil veriden snapchat çalışmıyor, mobilden snapchat girilmiyor, telefon internetinden snapchat açılmıyor, mobil hattımdan snapchat gelmiyor

  • Snapchat hesabınız mobil veriye bağlıyken gelmiyorsa o halde sırasıyla ‘Menü>Ayarlar>Diğer>Mobil Ağlar” bölümüne girelim.
  • Giriş sağladıktan sonra Erişim noktası adları adı altında bir yazı göreceksiniz.
  • Erişim noktası adları yazan bölümde ise Avea, Vodafone, Ya da turkcell’e ise operatör isimleri hattınıza bağlı olarak değişmektedir.
  • Bu alanda göreceğiniz APN internet yazması lazım. APN alanında başka bir isim yazıyorsa değişikliğine gitmeniz gerekiyor.
  • Yapılan ayarlar sonrasında telefonunun kapatılıp açılması yeterli olacaktır.

Kullanılan telefon iphone marka ise bu durumda aşağıdaki işlemleri ele alalım;

Mobil veriden snapchat çalışmıyor giremiyorum, mobilden snapchat açılmıyor, mobil veriden snapchat çalışmıyor, mobilden snapchat girilmiyor, telefon internetinden snapchat açılmıyor, mobil hattımdan snapchat gelmiyor

  1. Telefon içerisinde sırasıyla;”Menü>Ayarlar>Hücresel>Seçenekler>Hücresel veri ağı> APN alanında yazan kısımda İnternet yazıyor olması gereklidir.
  2. İnternet haricinde bir şey yazıyorsa değişikliği kendiniz yazabilirsiniz.
  3. Ağ ayarlarının sıfırlama işlemleri son yapacağınız işle olsun.

Mobil veriden snapchat çalışmıyor giremiyorum, mobilden snapchat açılmıyor, mobil veriden snapchat çalışmıyor, mobilden snapchat girilmiyor, telefon internetinden snapchat açılmıyor, mobil hattımdan snapchat gelmiyor Mobil veriden snapchat çalışmıyor giremiyorum, mobilden snapchat açılmıyor, mobil veriden snapchat çalışmıyor, mobilden snapchat girilmiyor, telefon internetinden snapchat açılmıyor, mobil hattımdan snapchat gelmiyor Mobil veriden snapchat çalışmıyor giremiyorum, mobilden snapchat açılmıyor, mobil veriden snapchat çalışmıyor, mobilden snapchat girilmiyor, telefon internetinden snapchat açılmıyor, mobil hattımdan snapchat gelmiyor

Yapılan işlemlerle birlikte Mobil veriden snapchat çalışmıyor giremiyorum hala daha sorun devam ederse. GSM operatörüyle iletişime geçip sorunun ne ile alakalı olduğunu öğrenebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here