Paylaş

Mobil veri kullanım uyarısı gitmiyor kaybolmuyor. Mobil veriyi sınırlama ve kapatma işlemleri için lazım olan ayar bilgilendirmelerini sizlere sunumunu sağlayacağız.

Akıllı telefonlarda artık internet olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Yani aldığımız akıllı telefonların daha aktif olarak kullanabilmesi için mobil veriniz de internet olması gereklidir. Bu yoksa wi-fi alanında da bağlantı kurabilirsiniz. Ancak wi-fi’ye her daim ulaşma imkanı bulunmamaktadır. Mobil veri kendi hattınıza tanımlı olduğu için bu hizmetten istenilen yerde yararlanabiliyorsunuz. Bazı telefon kullanıcıları da gezinti yaptıkları sırada ”Veri kullanım uyarısı” ile karşı karşıya kalmaktadır. Gelen veri kullanım uyarısı kaybolmuyor, gitmiyor denildiğinden dolayı araştırmaları sağladık. Normal şartlarda telefonun varsayılan kullanım kota bilgilendirmesi 2 GB olmaktadır. Aşım aşım sağlandığında ya da bu limite erişim sağlandığında ”Veri kullanım uyarısı” karşınıza gelmektedir. Siz de bu uyarının gelmemesini istiyorsanız ve 2 GB üzerinde mobil internetini var ise bunu kendinize uyumlu olacak şekilde ayarlamanız mümkündür. Mobil veriyi uyarısını kapatma için nelerin gerekli olduğuna beraber bakacağız.

Mobil veri kullanım uyarısı gitmiyor kaybolmuyor

Veri kullanım uyarısı gitmiyor, veri kullanım uyarısı kaybolmuyor, mobil veri kapatma, mobil veri sınırı kaldırma, veri sınırını kaldırma, mobil veri uyarısı gelmesin, mobil veri uyarısı kaybolmuyor, mobil veri uyarısı nasıl kalkar? Telefonlarımızda gezinti sağladığımız sırada bir anda gelen ”Veri kullanımı uyarısı” hayli can sıkmaya başlamış durumdadır. Gelen bu uyarı neticesinde sorunun tam anlamıyla giderilebilmesi için mobil veri sınırı kapatmanız ve buna bağlı GB sınırını kendiniz belirlemelisiniz. Bunların nasıl yapıldığını ise yazımızda konu alacağız.

Veri kullanım uyarısı kaybolmuyor

Gezinti yaptığımız esnada bir anda telefon ekranına gelen ”Veri kullanımı uyarısı” her alanda karşımıza çıkmaktadır. Bu uyarının neden geldiğini yukarıda sizlerle paylaştık. Uyarının kalkması içinde veri kullanım limitini kapatmanız gereklidir. Harici durumunda sınırlandırma 2 GB olmasından ötürü bu kotaya yaklaştığınızda uyarı karşınızdan gitmeyecektir.

  • Gelen uyarının sonrasında telefondan ”Ayarlar” alanına giriş yapıyoruz.
  • Ayarlar bölümünde yer almakta olan ”Mobil veri” kısmına erişim sağlıyoruz.
  • Karşımıza gelecek olan ekranda ise ”Mobil veri kullanımları sınırla” ikonu işaretli ise bu işareti kaldırıyoruz.
  • Ardından da kendi sınırınızı belirlemek için alt alanda kaç GB belirlemek istiyorsanız onun belirlemesini sağlayabilirsiniz.

Yaşanan mağduriyetle ilgili olarak belirttiğimiz işlemlerin ele alınması dahilinde sorunumuz ortadan kalkmış olacaktır. Böylelikle Mobil veri kullanım uyarısı gitmiyor kaybolmuyor diyen kitlenin de bu sorununun giderildiğini görmesi muhtemeldir.

Mobil veri kullanım uyarısı gitmiyor kaybolmuyor, veri kullanım uyarısı gitmiyor, veri kullanım uyarısı kaybolmuyor, mobil veriyi sınırla, mobil veri sınırı kapatma, mobil veri kullanım uyarısı kapatma

Mobil veri kullanım uyarısı gitmiyor kaybolmuyor, veri kullanım uyarısı gitmiyor, veri kullanım uyarısı kaybolmuyor, mobil veriyi sınırla, mobil veri sınırı kapatma, mobil veri kullanım uyarısı kapatma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here