Paylaş

Mobil ödemeyi kapatma kapatamıyorum. Telefona takmış olduğumuz kartın mobil ödemesini kapalı konuma getirebilmek adına yapılacakları konu aldık.

İnternet çağında olduğumuz bu süreçte akıllı telefonların özellikleri de artırılmaktadır. Elimizdeki telefonlardan Google play store ya da Apple store alanına girerek ücretsiz uygulamalarımızın indirilmesini sağlıyoruz. Haricinde sosyal medya uygulamalarını telefonlarımıza indirerek kullanımlarınızı sağlarken internet üzerinden de araştırmalarımızı sağlıyoruz. Telefonlarımıza takmış olduğumuz hatlar ya faturalıdır ya da faturasız ama bir şekilde telefonlarımızı hatlar olmadan kullanım yapamıyoruz. GSM operatörleri de çıkardıkları kampanyalarla göz kamaştırdığı için hangi operatör hattı alacağınızda size bağlı olarak değişmektedir. Telefonda gezinti yaparken onaylama mesajların geldiğini görebilirsiniz. Gelen mesajlarla birlikte çeşitli uygulamalardan istemsizce bizden para kesilebilmektedir. Mobil ödemelere açık olan tüm hatlardan bu ödemelerin kesilebileceği ihtimali sizi de korkutabilmektedir. Başınıza böyle bir durum gelmeden önlem alabilmek adına gerekli ayarları işleme nasıl koyulacağını birlikte incelemesini sağlayacağız.

Mobil ödemeyi kapatma kapatamıyorum

Mobil ödemeyi kapatma, mobil ödemeyi iptal etme, mobil ödeme nasıl kapatılır, mobil ödemeyi kapatma turkcell, mobil ödemeyi kapatma vodafone, mobil ödemeyi kapatma turk telekom, mobil ödeme nereden kapatılır. Hangi operatöre bağlı olursanız olun mobil ödemeyi kapalı konuma getirebilmeniz için yapmanız gereken ayarları işleme koyarak sorunumuzu ortadan kaldıracağız. Artık haberiniz olmadan ödeme alınabilme durumunun önüne geçmiş olacaksınız.

Mobil ödeme nasıl kapatılır

Operatörlerde kendi içerisinde farklılığa gittiği için mobil ödemesini kapalı hale getireceğiz hatta bağlı olacak şekilde tüm operatörler için ayrı ayrı detayları vereceğiz.

Mobil ödemeyi kapatma kapatamıyorum, mobil ödemeyi iptal etme, mobil ödemeyi kapatma turkcell, mobil ödemeyi kapatma vodafone, turk telekom mobil ödemeyi kapatma, avea mobil ödemeyi kapatma

Vodafone mobil ödemeyi kapatabilmek için;

  • Vodafone hat kullanıyor ve bu hattı kapalı konuma getirmek istiyorsanız telefonunuzdan ‘’MOBILODEME KAPAT’’ yazdıktan sonra 7878 mesaj gönderimini sağlamanız halinde ödeme kapatılacaktır.
  • Tabi tek ödeme kapatma yöntemini bununla sınırlı değildir. Telefonunuzdan 542 yada 0542 542 00 00 arayarak çıkan müşteri temsilcisiyle birlikte de ödemeyi kapalı hale getirebilirsiniz.

Turkcell mobil ödemeyi kapatabilmek için;

  • Yine aynı şekilde telefonunuzun mesajlar alanına gelerek ‘’MOBILODEME IPTAL’’ yazdıktan sonra 7777 mesaj göndermeniz halinde sorun kalmayacaktır.
  • Ya da ikinci bir alternatif olarak 532 ya da 444 0 532 hattını arayarak mobil ödemenizi kapalı konuma getirme işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Türk Telekom Mobil ödemeyi kapatabilmek için;

  • GSM operatörünüz AVEA ise bu durumda telefonunuzun mesaj alanına gelerek ‘’MOBİLODEME İPTAL’’ yazdıktan sonra 5555 kısa mesaj olarak gönderimini sağlayabilirsiniz.

Sağlanan ayarlarla birlikte mobil ödemeyi kapalı konuma getirme işlemlerinizi bitirdiniz. Tüm GSM operatörleriyle ilgili aşamaları adım adım sizlerle paylaştık. Sormak istediklerinizi yoruma iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here