Paylaş

Merhaba arkadaşlar, hazırladığımız bu yazımızda Microsoft teams kaydolma hesap açma işlemlerini nereden yapacağınız konusunda sizleri bilgilendireceğiz.

Corona virüsünün yaygınlaşmasıyla birlikte ülkemizde de ciddi önlemler alınmaya başlanmıştır. Toplamda 31 büyükşehirde 2 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Tabi durum böyle olunca da uzaktan eğitimlerde artmaya başlamıştır. Çoğu öğretim üyesi uzak eğitimler için öğrencilerine ofis 365 hesaplarını vermiştir. Ofis 365 hesaplarını aldıktan sonra Microsoft teams uygulamasına giriş yapabilirsiniz. Microsoft teams kaydolma hesap açma ayarları için yapılması gereken işlemleri kontrol edeceğiz.

  • Hesabınızın açılımını sağlayarak eğitiminizi bu uygulama üzerinden sağlayabilirsiniz. Nasıl ve nereden kayıt olunduğuna birlikte bakacağız.

Microsoft teams kaydolma hesap açma

Microsoft teams

Microsoft teams nedir? Office 365 hizmet paketine Microsoft tarafından Kasım 2016 tarihi itibari ile eklenmiştir. Sohbet tabanlı bir araçtır. Ve uzaktan sohbetlerinizi bu araç üzerinden yürütebiliyorsunuz. Uygulamanın aynı zamanda Sharepoint, skype ve yammer gibi uygulamalar ile de birleşik olduğunu söylemek mümkündür.

Normal koşullarda uygulamayı sadece bilgisayarınızdan değil, telefonunuzdan da kullanabiliyorsunuz. Bilgisayarınızdan kullanmak istiyorsanız eğer Ofis 365 alanına girişinizi yaparak oradan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Microsoft teams kaydolma

Microsoft teams kaydolma hesap acma

Microsoft teams kaydolma işlemlerinizi bilgisayarınızdan çok rahat bir şekilde sağlayabilirsiniz. Lakin bunun için işletmeniz ya da okulda öğrenciyseniz okuldaki öğretim üyelerinin size ofis 365 hesabını vermiş olması gerekiyor. Ekstra olarak siz satın alıp kurduysanız zaten araçların içerisinde bu uygulamayı görebilirsiniz. Onun üzerine tıklayıp işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

  • Telefonunuza bu uygulamayı yüklemek istiyorsanız eğer Play store ya da Apple store giriş gerçekleştirin.
  • Bu alana girişinizi yaptıktan sonra sağ üst alanda bulunan arama bölümüne ‘’Microsoft teams’’ yazıp ara diyelim.

Microsoft teams hesap açma işlemleriniz için karşınıza gelen uygulamaların içerisinden en üstte yer alan uygulamaya tıklayın.

Bu işlemi sağladıktan sonra uygulama telefonunuza inmiş olacaktır. İnen uygulamanızı açın.

  • Daha öncesinde verilen bir oturum hesabı varsa ya da siz o oturumla hesap açtıysanız mail adresinizi girip oturumunuzu açabilirsiniz.
  • Ancak öncesinde hiç kayıt olmadıysanız bunun için ‘’Ücretsiz kaydolun’’ yazısına tıklayabilirsiniz.
  • Açılan ekrana bir mail adresi girmeniz gerekiyor.
  • İleri demeniz durumunda size seçenekler sunacaktır. Arkadaşlar ve aile için, Okul için ya da iş için hangisi için kullanmak istiyorsanız onu seçin.

Tüm bu işlem aşamaları sonunda uzaktan eğitim için size verilen şifreyi ilgili alana yazmanız yeterlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here