Paylaş

Microsoft store sayfa yüklenmiyor hata veriyor. Bilgisayarınızı açmaya çalıştığınız da Microsoft store açılmıyor ise konu ile ilgili ayarları nasıl yapacağınızı anlattık.

Windows 10 kullanıcıları bilgisayarlarına microsoft store kullanımını yaparak uygulamaları indirebilmektedir. Son dönemlerde artış gösteren hata sorunları kullanıcılarının yanı sıra windows yetkililerinin de bir hayli canını sıkmış durumda. Microsoft store alanından uygulama indirmek isteyen kişiler genellikle hata ekranlarıyla karşı karşıya kalmaktadır. Alınan bu hataların başında ise ”Sayfa yüklenemedi. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.’‘ uyarısı çekmektedir. Oluşan temeldeki bu sorunun giderilebilmesi yönünde tüm işlem aşamalarını takibini sağlamış bulunuyoruz. Sorunun bir çok çözüm yöntemi bulunmaktadır. Bunların deneme yoluyla ile çözüme ulaştıran işlem aşamalarını da tek tek sizinle paylaşıyor olacağız. Bu saye de sizler de artık windows 10 bilgisayarlarınıza microsoft store kullanımını yaparak uygulama indirmesini sağlayabilirsiniz.

Microsoft store sayfa yüklenmiyor hata veriyor

Microsoft store neden çalışmıyor, microsoft store sayfa hata veriyor, microsoft store sayfa yüklenemedi diyor, microsoft store uygulama inmiyor, microsoft store uygulama indiremiyorum, microsoft store hatası nasıl giderilir, microsoft store sorunu nasıl giderebilirim. Bilgisayarınıza microsoft store kullanımını sağlayarak program indirmek istediğiniz de sayfa yüklenemedi lütfen tekrar deneyin diye bir hata almanız haline neler yapmamız gerektiğine birlikte bakalım.

Microsoft store açılmıyor

Microsoft store ile ilgili temelde alınan ”Sayfa yüklenemedi. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.” hatası üzerine bilgisayarınızın arama alanına geliyoruz. Arama çubuğuna ”Cmd” yazdıktan sonra karşınıza ”Komut istemi” şeklinde bir yazı gelecektir.

Komut istemi yazısının üzerine gelerek sağ tıklayıp ”Yönetici olarak çalıştır” butonuna tıklıyoruz. Buraya tıkladığınız da önümüze gelen ekranda wsreset.exe yazdıktan sonra enter’a tıkladıktan sonra bekliyoruz. Bekleme işlemleri sonrasında sorunumuz ortadan kalkmış olması gerekiyor.

Microsoft store sayfa yüklenmiyor hata veriyor, microsoft store açılmıyor, microsoft store sayfa gelmiyor, microsoft store sayfa yüklenmiyor, microsoft store hata veriyor, microsoft store sayfa inmiyor

  • Eğer alınan hataya bu belirtilen işlemler çözüm bulmaz ise bu durumda ”Denetim masası” na giriş işlemi sağlıyoruz.
  • Denetim masasına girdikten sonra sağ üst alanda bulunan ”Sorun giderme” ikonuna tıklıyoruz.
  • Ardından son menüdeki ”Tümünü görüntüle” dedikten sonra Windows mağaza uygulamaları göreceksiniz.
  • Burayı çalıştırdıktan sonra işlemlerin çözümü sağlanmış olacaktır.

Microsoft store sayfa yüklenmiyor hata veriyor sorununa ilişkin bu iki yöntem dışında farklı yöntemler de mevcuttur. Ancak soruna müdahale de bulunabilmeniz için bu iki yöntem fazlasıyla işinizi görecektir. Hala daha sorun devam ederse durumu yoruma eklemeniz halinde kontroller tarafımızdan sağlanacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here