Paylaş

Microsoft edge videolar otomatik açılmasın. Tarayıcınızda videolar kendiliğinden oynamasın istiyorsanız neler yapmanız gerektiğini anlatacağız.

Bilgisayarınıza sadece wi-fi ağından değil mobil veriden de bağlanıyorsunuz. Telefonunuzun hot spot ayarlarını aktif hale getirerek bu gezintilerinizi sağlayabilirsiniz. Gezintinizi Microsoft edge üzerinden yaptığınız sırada videoların kendiliğinden oynamasını istemiyorsanız neler yapmanız gerektiğini ele aldık.

İnternetteki gezintilerinizi isteğiniz tarayıcı üzerinden sağlayabilirsiniz. Bu tamamen sizin isteğinize bağlı kalmaktadır. Yeni aldığınız bilgisayarınızın işletim sistemi Windows 10 olarak gelmektedir. Windows 10 işletim sisteminin size sunmuş olduğu tarayıcı ise Microsoft edge tarayıcısı.

Microsoft edge üzerinden de istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Bazı kullanıcılar gelen haberlerin üzerine tıkladığında içerisinde yer alan videoların kendiliğinden açılmasını istemiyor. Bu en tabi hakkınızdır. Videoların kendiliğinden açılması internetinizi fazlasıyla götürecektir.

Microsoft edge videolar otomatik açılmasın

Normalde wi-fi ağından bağlanıyorsanız bunu çok fazla kafaya takacağını düşünmüyorum. Ancak kendi mobil veriden bağlanıyorsanız eğer bu durum internet kotanızı bitirebilir. Sizden bundan rahatsızlık duyuyorsanız eğer neler yapmanız gerektiğine birlikte bakacağız.

Edge videolar otomatik oynamasın

Gerçekleştireceğimiz işlem aşamalarıyla birlikte videoların kendiliğinden oynamasının önüne geçmiş olacaksınız. Şimdi hazırsanız başlayalım.

edge videolar otomatik oynamasın
  • İlk olarak bilgisayarınızdan Microsoft edge tarayıcınıza giriş yapın.
  • Beraberin sayfanın hemen sağ üst alanında bulunan (…) bölüme dokunun.
  • Açılan seçenekler içerisinde en alt tarafta yer alan ‘’Ayarlar’’ kısmına tıklayın.
  • Gelecek ekranın sol kısmında 4 adet seçenek göreceksiniz. Bu seçeneklerin içerisinden en alttakine tıklayın.
  • ‘’Medya otomatik yürütme’’ seçeneğini gelen ekranda görmüş olmalısınız.
  • ’Sitelerde ses ve videonun otomatik olarak oynatılıp oynatılmadığını denetleyin’’ Yazısının altındaki seçenek muhtemelen sizde ‘’İzin ver’’ olarak seçili olması gerekiyor.
  • Üzerine tıklayıp bu alanı ‘’Engelle’’ olarak ayarlayın.
  • Ayarlarınızı yaptıktan sonra tekrar gezinti yaptığınız sırada videoların otomatik olarak oynamadığını açılmadığını göreceksiniz.
  • Ancak sizde yaptığınız işlemlerin sonunda dahi videolar otomatik şekilde açılıyorsa bu durumda tarayıcınızı kapatıp yeniden açın.
  • İşlem sonunda tekrar deneme yapın. Bu şekilde problem çözüme kavuşmuş olması gerekiyor.

Microsof edge videolar otomatik açılmasın istiyorsanız yukarıdaki işlemleri devreye koyabilirsiniz. Artık siz de bu ayarların nereden yapıldığını biliyorsunuz. Arkadaşlarınız arasında böyle bir sorunla karşılaşan olursa kendisine anından destek olabilirsiniz. Sormak istedikleriniz varsa bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

edge videolar kendiliğinden oynamasın
Microsoft edge videolar otomatik açılmasın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here