Paylaş

Microsoft edge parolaları kaydetmesin. Tarayıcınız parolalar kaydolmasın tutulmasın istiyorsanız neler yapmanız gerektiğini yazımızda paylaşacağız.

Kullandığınız tarayıcınızdan uygulamalarınıza giriş yapıyorsunuz. Girdiğiniz çoğu uygulamanızda sizden parola girmenizi istemektedir. Tarayıcıların çoğu girdiğiniz parolaları kaydediyor. Microsoft edge tarayıcınız parolaları kaydetmesin istiyorsanız neler yapmanız gerektiğini konu aldık.

Microsoft edge tarayıcınızda çoğu gezintilerinizi sorunsuz şekilde sağlayabilirsiniz. Ancak her şeyde olduğu gibi bu tarayıcınızda da çeşitli sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Gmail, Facebook, Twitter ya da diğer uygulamalarınıza giriş yapmak için parola girmelisiniz. Girdiğiniz parolalar tarayıcınızda kaydolmasın istiyorsanız bu konuda neler yapmanız gerektiğini anlatacağız.

Yapacağınız işlemleri birlikte yapacağımızdan dolayı kısa süre içerisinde probleminizi çözüme kavuşmuş olacaktır.. Ayarlarınızı bitirdikten sonra artık hangi uygulamaya girerseniz girin tekrar girmeye çalıştığınızda sizden parola girmenizi isteyecektir.

Microsoft edge parolaları kaydetmesin

Her seferinde parola girmek istiyorsanız bu ayarı pasif duruma getirmelisiniz. Ama yok kardeşim ben sürekli şifre girmek istemiyorum diyorsanız bu durumda parolaları kaydet alanının açık kalması gerekiyor. Lakin siz parolaları kaydetmesin diye bir araştırma içerisine girdiğinizden dolayı bu ayarları nereden yapacağınıza bakacağız.

Edge parolalar tutulmasın

Ayarlarınıza başlayabilmeniz için ilk olarak bilgisayarınızdan tarayıcınıza giriş yapın. Bu işlem sonrasında sayfanızın sağ üst alanında bulunan (…) noktalı bölüme dokunun. Diğer işlemlerinizi ise aşağıdaki gibi işleme koyabilirsiniz.

edge parolalar tutulmasın
  • Karşınıza gelen ekrandan ‘’Ayarlar’’ kısmına girin.
  • Sonrasında ise gelen ekranın solunda 4 tane ayrı ayrı seçenek göreceksiniz.
  • Bu seçenekler içerisinden anahtara benzer olana tıklayın.
  • Açılan ekranda ‘’Parolaları kaydet’’ seçeneği açık ise sola kaydırın.
  • İşlemlerinizin sonunda parolaları kaydet alanını pasif duruma getireceksiniz.
  • Artık tarayıcınızda uygulamalarınıza giriş yaptığınızda parolalar kaydolmayacaktır.
  • Ayarlar sonunda parolalarınız hala daha kayıt ediliyorsa bu durumda tarayıcınızı kapatıp tekrar işlem yapmayı deneyin.
  • Yine olmazsa bağlantınız gitmiş olabilir. Mobilden bağlıysanız wi-fiye, wi-fiden bağlıysanız mobile bağlanarak tekrar deneme yapın.
  • İşlemlerinizi yaptığınız bu ayarlar sonrasında tamamlamış olacaksınız.

Hazırladığımız yazımızda Microsoft edge parolaları kaydetmesin ile ilgili hangi işlemleri yapmanız gerektiğini paylaştık. Artık sizlerde bu bilgilere sahipsiniz. Konuyla ilgili eklemek istediklerinizi bizlere yorumdan bildirebilirsiniz.

Microsoft edge parolaları kaydetmesin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here