Paylaş

Microsoft edge kendiliğinden kapanıyor dışarı atıyor. Tarayıcınız kendiliğinden kapanmasın atmasın istiyorsanız neler yapmanız gerektiğini anlatacağız.

Tarayıcınız ne olursa olsun girişleriniz ya da gezintiler sırasında hatalarla karşılaşabilirsiniz. Aldığınız hatalar karşısında sakinliğinizi korumalısınız. Kullanım yapmış olduğunuz Microsoft edge tarayıcınız kendiliğinden kapanıyor ise kapanmaması adına neler yapmanız gerektiğini paylaşacağız.

Microsoft edge son zamanların en çok tercih edilen tarayıcılarından bir tanesidir. Eğer yeni bir bilgisayar aldıysanız muhtemel Windows 10 yüklü gelmiştir. Windows 10 işletim sisteminin size sunduğu tarayıcı ise Microsoft edge tarayıcısıdır. İlk aşamada bu tarayıcı hoşunuza gitmese de kullandıktan sonra memnun kalmışsınızdır.

Tarayıcınız ile ilgili özellikleri nasıl kullanacağınız konusunda sürekli yazılarımızı hazırlamaktayız. Bu yazıları inceleyerek ayarlarınızı sağlayabilirsiniz. Microsoft edge tarayıcınızda gezinti yaptığınız sırada bir anda sizi dışarı atıyor ise buna neden olan etkenleri inceleyeceğiz.

Microsoft edge kendiliğinden kapanıyor dışarı atıyor

İlk olarak arka planda çalışan uygulamalarınızı kapalı hale getirip daha sonrasında tekrar gezinti yapmayı deneyebilirsiniz. Bilgisayarınızda bir virüs programı kullanıyorsanız bu programı ilk olarak devre dışı bırakın. Çünkü gezinti yaptığınız esnada virüs bulma ihtimalinden dolayı virüs programı tarayıcınızı kapatıyor olabilir.

Aksi bir durumu düşünecek olursak eğer virüs programınızı devreye koymadığınız için bu hatayı alabilirsiniz. Onun haricinde bilgisayarınızdaki internet bağlantınızın kesilmesinden ötürü kendiliğinden kapanma sorunuyla karşı karşıya kalabilirsiniz. O yüzden bağlantılarınızı gözden geçirin.

Edge kendiliğinden kapanmasın

İnternet bağlantılarınız da herhangi bir sorun var mı yok mu? Bunların incelemesinin yapılması gereklidir. Haricinde ise Microsoft edge tarayıcınızın içerisine girin. Sağ üst alanda bulunan (…) bölüme dokunun.

edge kendiliğinden kapanmasın

Geçmiş kısmına tıklayıp oradan da ‘’Geçmişi temizle’’ butonuna tıklayın. Geçmişi temizledikten sonra gezintilerinizi tekrar sağlayın. Artık probleminizin giderilmiş olması gerekiyor. Yine sorun devam ediyorsa farklı bir tarayıcınızda aynı sorunu yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin. Bilgisayarınızı kapatıp açtıktan sonra tekrar gezintilerinizi gerçekleştirin.

Farklı bir tarayıcınızda böyle bir sorun yok sadece bu tarayıcınızda böyle bir sorun yaşıyorsanız Microsoft edge tarayıcınıza virüs bulaşmış olabilir. O yüzden bilgisayarınızdan yedekleri alarak yedekleme yapabilirsiniz.

Microsoft edge kendiliğinden kapanıyor dışarı atıyor ise yukarıdaki işlemlerinizi devreye koyabilirsiniz. Sormak istedikleriniz olursa bunları bize yorumdan paylaşabilirsiniz.

edge kendiliğinden dışarı atıyor
Microsoft edge kendiliğinden kapanıyor dışarı atıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here