Paylaş

Microsoft edge karanlık modu açma etkinleştirme. Tarayıcınızda karanlık mod olsun açılsın istiyorsanız yapmanız gerekenleri anlatacağız.

Tarayıcı kullanımı sizin isteğinize bağlı olacak şekilde değişmektedir. Microsoft edge tarayıcısını kullanmakta yine sizin tercihinizdir. Bu tarayıcıda karanlık bir ortamda karanlık modu açma ya da etkinleştirmek istiyorsanız nasıl yapıldığını yazımızda konu aldık.

Microsoft edge tarayıcınızda karanlık modu daha öncesinde aktif etmediyseniz çok geç kalmış sayılmazsınız. Birlikte gerçekleştireceğimiz işlem aşamalarıyla birlikte sorunu gidermiş olacağız. Nelerin yapılması gerektiğini hangi işlemleri sağlarsak karanlık mod açılır birlikte bakacağız.

Tarayıcı açtığınızda karanlık mod şeklinde açılsın istiyorsanız tema ayarlarını sağlamanız gerekiyor. Tema ayarlarına daha öncesinden giriş yapmadıysanız üzülmenize gerek bulunmamaktadır. Birkaç işlem sonrasında bu alana da çok rahat bir şekilde ulaşabileceksiniz.

Microsoft edge karanlık modu açma etkinleştirme

Adımları size anlattığımız şekilde işleme koymanız durumunda kısa bir süre içerisinde bu sorunu halletmiş olacaksınız. Şimdi ilk olarak Microsoft edge tarayıcınızı açıyorsunuz. Ardından ise sayfanın hemen sağ üst alanında bulunan (…) noktalı bölüme tıklayın.

Edge karanlık mod olsun

Karşınıza gelen seçeneklerin içerisinde ‘’Ayarlar’’ yazısını göreceksiniz. Onun üzerine tıklayalım. Açılan sayfanın orta bölümünde ‘’Tema seç’’ yazısını bulmanız gerekiyor. Bunu bulduğunuzda onun hemen altında muhtemelen ‘’Açık’’ olarak seçilidir. Buradaki seçeneği ‘’Koyu’’ olarak değiştirin.

edge karanlık mod olsun

İşlemleriniz sonrasında gezintilerinizi yapmaya başladığınızda uygulamanız karanlık moda geçmiş olacaktır. Artık tarayıcınızı her açtığınızda karanlık modda açılıyor olması gerekiyor. Siz değiştirmeye kadarda karanlık mod etkin bir şekilde kalmaya devam edecektir.

Ayarları yapmanıza rağmen hala daha karanlık modda gelmiyorsa bu durumda tarayıcıyı kapatıp yeniden açarak tekrar aynı işlemleri deneyiniz. Denemelerle birlikte sorununuzun giderilmiş olması gerekiyor. İnternet bağlantınızın kesilmesinden dolayı da sorun yaşıyor olabilirsiniz. O yüzden bağlantılarınızı gözden geçirmelisiniz.

Microsoft edge karanlık modu açma etkinleştirme

Microsoft edge tarayıcısı Windows 10 işletim sisteminde kurulu olacak şekilde karşınıza geliyor. Kullanmak isteyip istememek sizin elinizdedir. Ama kullanamaya başladıysanız eğer karanlık modu etkinleştirerek ya da açarak kullanım sağlayabilirsiniz.

Microsoft edge karanlık modu açma etkinleştirme istiyorsanız yukarıdaki işlemleri devreye koyabilirsiniz. Eklemek ya da sormak istediklerinizi bizlere yorumda iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here