Microsoft edge karanlık modda açılmasın. Tarayıcınızı açtığınızda karanlık mod olmasın gelmesin istiyorsanız yapmanız gerekenleri anlatacağız.

Karanlık bir ortamdayken bilgisayarınızdan ya da telefonunuzdan gelen ışıklar gözünüzü alabiliyor. Bundan dolayı kullandığınız cihazlarda karanlık modu açıyorsunuz. Bilgisayarınızdaki Microsoft edge tarayıcınız karanlık ya da koyu modda gelmesin açılmasın istiyorsanız neler yapmanız gerektiğini konu aldık.

Hangi tarayıcıyı kullanacağınızı kendiniz belirliyorsunuz. Eğer siz Microsoft edge tarayıcısını tercih ettiyseniz buna kimse neden ya da niye diyemez. Microsoft edge tarayıcınızı açtığınızda teması koyu modda ise değiştirmek sizin elinizdedir.

Microsoft edge tarayıcınızı açtığınızda karanlık mod gelmesin ya da olmasın istiyorsanız doğru yerdesiniz. Koyu mod ayarının uygulama içerisinde nerede olduğunu ayrıntılarıyla birlikte sizlere paylaşacağız. Bu aşamada sizden isteğimiz ise ayarları belirttiğimiz şekilde işleme koymanızdır.

Microsoft edge karanlık modda açılmasın

Oldukça basit olan bu işlemi siz biliyorsanız zaten kendiniz yapabilirsiniz. Ancak bilmeyen kullanıcıları düşündüğümüzde sayının hayli fazla olduğunu söyleyebiliriz. Eğer siz koyu modu daha öncesinde aktif hale getirmedi ise bu durumda açtığınızda koyu mod olmasın istersiniz. Ve bunun kapanması için direk olarak araştırma içerisine giriş yaparsınız.

Edge karanlık mod olmasın

Sabah saatlerinde tarayıcınıza girdiğinizde koyu modda açılması haliyle canınızı sıkabilir. Tekrar açık temayı aktif duruma getirebilmeniz için ilk olarak Microsoft edge tarayıcınızın içerisine giriş yapın. Beraberinde ise aşağıdaki çözüm yollarını takip ediniz.

edge karanlık mod olmasın
  • Uygulamanızın içerisine giriş yaptıysanız sağ üst alanda bulunan (…) bölüme tıklayın.
  • Açılan ekranda ise ‘’Ayarlar’’ bölümüne dokunun.
  • Beraberinde ise ‘’Tema seç’’ yazısını göreceksiniz.
  • Burası muhtemelen sizin uygulamanızda ‘’Koyu’’ olarak işaretlidir. Üzerine gelip ‘’Açık’’ olarak değiştirin.
  • Değişikliğinizi yaptığınız an ayarların anında işleme koyulmuş olması gerekiyor.
  • Olur da sorunununuz devam ederse uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleyin.
  • Ayarlarınızı yaparken internet bağlantınız kesilmiş olabilir. O yüzden bağlantılarınızı gözden geçirin.
  • Wi-fiden bağlıysanız mobile, mobilden bağlıysanız wi-fiye bağlanın.

Hazırladığımız yazımızla beraber Microsoft edge koyu modda açılmasın işlemlerini bitirmiş olacaksınız. Bundan sonra sizde bu bilgilere sahipsiniz. Ayarlar esnasında takıldığınız bir yer olduysa bunu yorumdan bize ulaştırabilirsiniz.

Microsoft edge karanlık modda açılmasın
Önceki İçerikTik tok hesap ekle nerede bulma
Sonraki İçerikMicrosoft edge karanlık modu açma etkinleştirme
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here