Paylaş

Microsoft edge indirmeler nerede bulma. Tarayıcınızda indirdiklerim gözükmüyor çıkmıyor diyorsanız yapmanız gerekenlerin neler olduğunu anlatacağız.

Tarayıcınızda sadece internet üzerinden gezintilerinizi yapmıyorsunuz. Aynı zamanda size lazım olan dosyaları, klasörleri ya da bilgileri de bilgisayarınıza indiriyorsunuz. Microsoft edge tarayıcınızda indirmeler nerede bulmak istiyorsanız hangi yolları takip etmeniz gerektiğini ele aldık.

Okulda size verilen bir ödevi ya da yaptığınız bir araştırmayı internet üzerinden bulup bunu indirebiliyorsunuz. Bu indirmeleri ise tarayıcılardan sağlayabiliyorsunuz. Microsoft edge tarayıcınızda indirdikleriniz gözükmüyor ya da çıkmıyorsa bunun nedenlerine birlikte bakacağız.

İndirme yerleri kullanım sağladığınız tarayıcılara göre değişkenlik gösterebiliyor. Kimi tarayıcılar da hemen alt kısmına indiriliyor iken, kimi tarayıcılar da ise sağ üst alana indirme yapılabiliyor. Microsoft edge tarayıcınızdan bir dosya ya da klasör indirmeye çalıştığınızda sol alt köşeye bu dosya inmesi gerekiyor.

Microsoft edge indirmeler nerede bulma

Ancak siz indirmek istediğiniz dosyayı indirdiniz ve daha sonrasında tarayıcınızı kapattı iseniz geçmiş indirmeleri de bulabilirsiniz. Edge tarayıcınızda geçmiş indirmeleri ve indirmeler alanının nerede olduğunu kapsamlı şekilde anlatımını gerçekleştireceğiz.

Edge indirdiklerim nerede

Yapacağınız işlem aşamaları sonucunda ayarlarınızı çok kısa süre içerisinde çözüme kavuşturmuş olacaksınız. Şimdi hazırsanız eğer neler yapmanız gerektiğine birlikte bakalım.

edge indirdiklerim nerede
  • İlk önce tarayıcınıza giriş yapın.
  • Devamında ise gelen ekranın hemen sağ üst alanında bulunan (…) çizgili butona tıklayın.
  • Ardından gelen seçeneklerin içerisinden ‘’İndirmeler’’ kısmına dokunun.
  • Bu alana giriş yaptığınızda hem indirdiklerinizi hem de geçmiş indirmeleri görmüş olacaksınız.
  • Bunları temizlemek isterseniz üst alanda bulunan ‘’Tümünü temizle’’ butonuna tıklayın.
  • Ancak indirmiş olduğunuz bir dosya ya da klasör bu alanda gözükmüyorsa bu durumda indirme başarısız olmuştur.
  • Ya da indirmeleri temizlemiş olabilirsiniz.
  • İndirme işlemi sırasında internet bağlantınız kesildiğinden dolayı işleminiz yarıda kalmıştır.
  • Bundan dolayı da indirdiklerim alanına geldiğinizde herhangi bir dosya gözükmüyor olabilir.

Hazırladığımız yazımızda Microsoft edge indirmeler nerede bulma işlemleriyle alakalı neler yapmanız gerektiğine değindik. Bu aşamada aklınıza takılan ya da işlem sırasında takıldığınız bir yer olursa bunu bizlere yorumdan iletebilirsiniz. Artık siz de indirdiklerinizi nasıl görebileceğinize sahipsiniz.

Microsoft edge indirmeler nerede bulma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here