Paylaş

Microsoft edge geçmiş kendiliğinden siliniyor. Yaptığınız aramalar silinmesin gitmesin istiyorsanız yapmanız gerekenleri anlatacağız.

Kullanım yaptığınız tarayıcılarda çeşitli sorunlarla karşılaşabiliyorsunuz. Bu sorunların başında ise yaptığınız aramaların kendi kendine silinmesi geliyor. Microsoft edge tarayıcınızdan aramalar kendiliğinden silinmesin gitmesin istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Tarayıcı kullanımı sizin tercihinize göre farklılık gösteriyor. Arkadaşınız Google chrome tarayıcısı kullanıyorken siz Microsoft edge tarayıcısı kullanabilirsiniz. Bu tamamen sizin isteğinize bağlı olacak şekilde değişmektedir.

İnternet üzerinden bir araştırma yapmak istediğinizde hemen tarayıcınızı açıyorsunuz. Yaptığınız araştırmalar bitince de eminim siz de herkes gibi tarayıcınızı kapatıyorsunuz. Bilgisayarınızı yeniden açtığınızda ise aynı tarayıcıya girdiğinizde geçmiş aramalarınızı karşınıza geliyor. Eskiden arama yaptığınız ancak unuttuğunuz aramayı bu sayede kolay bir şekilde bulabiliyorsunuz.

Microsoft edge geçmiş kendiliğinden siliniyor

Ancak bazı kullanıcılar Microsoft edge tarayıcısından yaptığı aramaları kendiliğinden silindiğini dile getirmektedir. Yaşadığınız bu sorunun ne ile alakalı olduğunu kapsamlı şekilde araştırmış bulunuyoruz. Siz arama geçmişini temizlemiyor olmanıza rağmen bu aramaların kendiliğinden siliniyor olmasının altındaki nedene birlikte bakacağız.

Edge aramalar silinmesin

Ayarlarınıza başlamadan önce sizden isteğimiz adımları doğru bir şekilde işleme koymanızdır. Bu sayede kolay ve hızlı bir şekilde yaşadığınız sorunun önüne geçebileceksiniz. Hazırsanız eğer hadi başlayalım.

edge aramalar silinmesin
  • Öncelikle bilgisayarınızdan Microsoft edge tarayıcınızı açın.
  • Beraberinde gelecek olan sayfanın hemen sağ üst tarafında (…) çizgili bölümüne tıklayın.
  • Burada açılacak olan seçenekler içerisinde ‘’Geçmiş’’ yazısına dokunun.
  • Üst tarafta ‘’Geçmişi temizle’’ yazısını görmüş olmanız gerekiyor. Onun üzerine tıklayın. Eminim şuan da bu şekilde yaptığım aramalar silinmez mi? Diye düşünmüşsünüzdür. Hayır, silinmeyecektir. Korkmadan dokunabilirsiniz.
  • Açılacak olan sayfanın hemen altında ‘’Tarayıcıyı her kapattığımda bunu temizle’’ butonunu göreceksiniz.
  • Yüksek ve kuvvet ihtimalle bu buton sizde açıktır. Sola doğru kaydırıp kapalı konuma getirin.
  • Artık aramalarınız siz tarayıcınızı her kapattığınızda silinmeyecektir. Siz istediğiniz zaman arama geçmişini temizleyeceksiniz.

Hazırladığımız yazımızda Microsoft edge geçmiş kendiliğinden siliniyor sorununun çözümüne değindik. Siz de artık bu bilgilere sahipsiniz. Aramaların kendiliğinden neden silindiğine dair bilgilere artık sahipsiniz. Eklemek istediklerinizi bize yorumdan iletebilirsiniz.

edge aramalar gitmesin
Microsoft edge geçmiş kendiliğinden siliniyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here