Paylaş

Microsoft edge arama geçmişi temizleme. Tarayıcınızda yaptığınız aramalar görünmesin çıkmasın istiyorsanız yapmanız gerekenleri anlatacağız.

Tarayıcı tercihi kişiye bağlı olacak şekilde değişmektedir. Kimi kullanıcı Google Chrome tarayıcısını kullanırken bir diğeri Mozilla tarayıcısını tercih edebilmektedir. Bu tamamen size bağlı olacak şekilde değişkenlik göstermektedir. Eğer siz Microsoft Edge tarayıcısını kullanıyorsanız bu da sizin tercihinizdir.

Kullanım sağladığınız tarayıcı her ne olursa olsun bu tarayıcıların tamamında gezinti sağlanmaktadır. Yapılan gezintilerin daha sonrasında görünmemesi için ise tarayıcı geçmişini herkes gibi sizde siliyorsunuz. Ancak Edge tarayıcısında bu ayarların nereden yapıldığını bilmiyorsanız izlemeniz gereken yolun nelere olduğunu konu aldık.

Microsoft edge arama geçmişini temizleme

Birlikte yapacağımız işlem ayarları sonunda sizlerde artık Microsoft edge tarayıcısında sorunsuz şekilde gezintilerinizi yapabilirsiniz. Edge tarayıcısında arama geçmişinin temizlenebilmesi için hangi adımları takip etmeniz gerektiğini kapsamlı şekilde sunacağız.

Edge aramalar görünmesin

Bu aşamada sizden tek istediğimiz belirttiğimiz işlem aşamalarını tek tek işleme almanızdır. Şimdi hazırsanız eğer Microsoft Edge tarayıcınızın arama geçmişini nereden temizleneceğine bakalım.

edge aramalar görünmesin
  • Öncelikle tarayıcınıza giriş yapın.
  • Tarayıcınıza giriş yaptıktan sonra sayfanın sağ üst alanında bulunan (…) bölüme tıklayın.
  • Karşınıza gelen seçeneklerden ‘’Geçmiş’’ yazısına dokunun.
  • Ardından önünüze gelen ekranın üst alanında ‘’Geçmişi temizle’’ yazısını göreceksiniz. Geçmişi temizle alanına dokunun.
  • Geçmişi temizle dedikten sonra hemen geçmişiniz temizlemeye gitmeyecektir. Neleri temizlemek istediğinize dair size seçenekler sunulmaktadır. Bu seçeneklerin içerisinde hangilerini temizlemek istiyorsanız sağ tarafındaki kutucuğu işaretlemeniz gerekiyor.
  • Bunları işaretledikten sonra alt taraftaki ‘’Temizle’’ ikonuna tıklayın.
  • İşlemler sonunda artık Microsoft edge tarayıcınızın arama geçmişi temizlenecektir.
  • Geçmişi sil demenize rağmen hala daha aramalarınız karşınıza geliyorsa, bu durumda işlem esnasında internetiniz gitmiş olabilir.
  • Bağlantılarınızı kontrol ettikten sonra tekrar deneme yapalım.
  • Yine olmaz ise bilgisayarınızı kapatıp açarak deneyin.

Yukarıdaki adımları işleme koymanız durumunda Microsoft edge arama geçmişi temizleme ayarlarını olacaksınız. Artık sizlerde tarayıcınızın arama geçmişini nasıl temizleneceği konusuna hakimsiniz. Aramalar görünmesin çıkmasın istiyorsanız yazımızdaki adımları takip etmeniz yeterlidir. Ayarlar sırasında takıldığınız yer olduysa bunu bize yorumdan iletebilirsiniz.

edge aramalar çıkmasın
Microsoft edge arama geçmişini temizleme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here