Paylaş

Metin2 yavaş çalışıyor donuyor kasıyor probleminizin önüne geçilebilmesi için hangi aşamaların kontrol edilmesi gerektiğini bildireceğiz.

Metin2 yavaş çalışıyor donuyor kasıyor

Metin2, 2005 yılının mart ayı itibariyle piyasaya sürülmüştür. Bu tarihten itibaren oyun sevdalıları oyunlarını bilgisayarlarına yükleyerek oynamaya başlamışlardır. Siz de metin2 oyununu oynayanlardan biriyseniz ve oyunda sürekli hata alıyorsanız nedenlerine bakacağız.

Oynamış olduğunuz oyunun daha öncesinde sistem gereksinimlerinin neler olduğunu sizinle paylaşmıştık. Şimdi siz o gereksinimlere bakmadan oyunu bilgisayarınıza yüklediyseniz yazımızın başlığından da anlaşılacağı üzere bu hatalarla karşılaşabilirsiniz.

Metin2 oyunu çok oyunculu bir oyun olmasının haricinde toplamda 17 dilde de hizmet veren uygulamadır. Üç büyük imparatorluğunun hikayesini anlatan oyunu daha öncesinde bilgisayarınıza indirdiniz ve oynamaya başladığınız esnada hatalar olmaya başladıysa bunların nedenlerini birlikte kontrol edeceğiz.

Oyunu oynamak için bilgisayarınız ekstra bir disk eklemesi yaptıysanız şayet bunu arada sırada temizlemeniz gerekmektedir. Bu temizleme işlemini sağlamadığınız sürece donma ya da kasma gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Bilgisayarınızda kullandığınız antivirüs programının kaliteli olmasına özen gösterin. Performans arttırıcı bir uygulama kullanıyorsanız eğer bunları gözden geçirin. En iyisini kullanmaya çalışın.

Bilgisayarınızın arka planda çalışan uygulamaları varken oyuna girmeye çalışıyorsanız bu da hata almanıza neden olacaktır. O uygulamalarınızı kapattıktan sonra oyuna girmeyi deneyin. Tüm bunları yapıyor olmanıza karşın hala daha oyundaki donma sorunu geçmiyorsa bununla ilgili gereksinimleri gözden geçirin.

Metin2 donuyor

Metin2 yavaş çalışıyor donuyor kasıyor çözümü için

  • İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8 ve Windows 10
  • İşlemci: Pentium 3.1 GHz işlemci veya daha iyisi
  • Bellek: 512 MB
  • Ekran Kartı: 32 MB veya 32 MB Ram’den daha yüksek
  • Direct X: DirectX 9.0 Desteği
  • Depolama: 2 GB

Bilgisayarınızın bu gereksinimleri karşıladığından emin olmalısınız. Gereksinimleri karşılıyor olmasına rağmen oyunda donma ya da kasma problemi yaşıyorsanız eğer internet bağlantınızın gözden geçirmelisiniz. Bağlantılarınız kaynaklı olarak bu hatalar peşinizi bırakmamaktadır. Metin2 oyunu için sormak ya da eklemek istedikleriniz varsa bunları bize yorum alanından belirtebilirsiniz. Tüm müdahalelere rağmen probleminiz giderilmediyse oyun içerisinde sorun bildir alanından oyun yetkilileri ile iletişime geçin.

Metin2 yavaş çalışıyor donuyor kasıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here