Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Messenger uygulama kilidi istemesin ve sormasın istiyorsanız ilgili ayarları sizinle paylaşacağız.

Facebook’un mesajlaşma uygulaması olan ‘’Messenger’’ platformuna olan ilginin günden güne artmasının nedeni uygulamaya getirilen yeniliklerden kaynaklanmaktadır. Son getirilen güncelleme ile beraber artık uygulamanıza kilit koyarak kendinizi güvende tutabiliyorsunuz. Fakat bu kilidi koyduktan sonra tekrarında sormasını istemeyebilirsiniz. Messenger uygulama kilidi istemesin ve sormasın diyenlere özel ayarları hangi alandan sağlanacağına bakacağız.

Normalde açma işlemlerini siz sağladıysanız eğer kapama işlemlerinin de nereden yapıldığını biliyorsunuzdur. Lakin bazı kullanıcılarımız kapatma işlemlerini devreye alıyor olmalarına rağmen uygulamanın hala daha şifreyi sorduğunu dile getirmektedir. Dolayısıyla bu sorunun önüne geçilebilmesi için nelerin gerekli olduğunu da ele alacağız.

Messenger uygulama kilidi istemesin ve sormasın

Messenger uygulama kilidi istemesin

Messenger uygulama kilidi istemesin istiyorsanız eğer ilk önce uygulamanızın içerisine giriş yapın. Devamında ise gelen sayfanın sol üst alanında yer alan ‘’Profil’’ simgesine dokunun. Ardından tüm ayarlarınızı kontrol edeceğiz bölüm gelecektir. Gelen sayfada ‘’Gizlilik’’ kısmına tıklayın.

Yapacağınız bu ayarlarla beraber açılan ekranda ‘’Uygulama kilidi’’ yazısını görmüş olacaksınız. İlgili alana girmeniz halinde açık olan kilidi kapatmak için tik işaretini sola kaydırmanız yeterli olacaktır. Artık siz Messenger uygulamasına giriş yaptığınızda sizden şifre sormayacaktır.

Lakin siz bu işlemleri yapıyor olmanız karşın hala daha platformun içerisine girerken şifre istiyor ise bu durumda farklı bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Sorununuzun önüne geçilebilmesi için internet bağlantılarınızı gözden geçirmelisiniz. İşlem esnasında internetiniz gitmişse eğer hatayı almanız gayet normaldir. Bağlantılarınızda bir problem olmamasına rağmen bu hatayı alıyorsanız arka planda indirmeye çalıştığınız uygulamalardan ötürü sorun yaşıyor olabilirsiniz. İndirmeler bittikten sonra tekrar deneme yapabilirsiniz.

Messenger uygulama kilidi sormasın

Messenger uygulama kilidi sormasın

Messenger uygulama kilidi sormasın diye araştırma içerisine girdiniz ve yukarıdaki işlemleri yapmanıza rağmen sorun devam ediyor ise uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleyerek aynı ayarları tekrar işleme koymanız gereklidir. Sağlayacağınız bu işlemlerin neticesinde artık uygulamaya giriş sağladığınızda sizden şifre istemeyecektir.

Messenger uygulamanızla alakalı sormak ya da merak ettiğiniz farklı bir konu olur ise bize bunu yorum alanından ulaştırabilirsiniz. Umarım karşılaştığınız sorunu verdiğimiz bilgiler doğrultusunda giderebilmişsinizdir. İyi gezintiler dileriz.

Messenger uygulama kilidi istemesin ve sormasın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz