Paylaş

Messenger simgelerin anlamları nelerdir. Facebook messenger uygulamasında işaretlerin tamamıyla alakalı bilmeniz gerekenleri hazırladık.

Facebook’un sohbet uygulaması messenger uygulamasına hala daha alışamayan bir çok kullanıcı bulunmaktadır. Eski facebook kullanıcıları messenger uygulamasını benimseyemediklerinden ötürü çok fazla kullanmadığını dile getirebiliriz. Ama Facebook’un mesajlaşma uygulaması messenger’a her geçen gün yeni kullanıcıların geldiğini gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Sosyal medyanın hiç tartışmasız en çok kullanıcısına sahip olan Facebook bunu her geçen gün artış göstermekte olan kullanıcısı sayısıyla kazanmaktadır. Messenger alanında önemli yenilikler getirilirken bu alanda güncellemelerin de sıklık derecede yaşandığını söyleyebiliriz. Ama yine de bazı işaretlerin ne anlama geldiği bilinmemektedir. Acaba mesajım karşı tarafa iletildi mi? Acaba mesajımı gördü mü? Sorularını eminim işaretlerin dilini anlamadığınız da kendinize soruyorsunuz. İşte artık bu soru işaretlerini ortadan kaldırabilmek için yazımız işinize yaracaktır.

Messenger simgelerin anlamları nelerdir

Messenger işaretleri ne anlama geliyor, messenger mesajım okundu mu, messenger mesajım iletildi mi, messenger mesajım karşı tarafa gitti mi, messenger simgelerin anlamı, messenger simgeler ne işe yarıyor, messenger işaretlerin dilini bilmek istiyorum. Messenger üzerinden yaptığınız konuşmalarda karşı tarafa yazılan işlemin ulaşıp ulaşmadığını daha rahat anlayabilmek için aşamaları sizinle paylaşmış bulunuyoruz.

Messenger mesajım iletildi mi

Öncelikle messenger uygulamasına giriş gerçekleştirip birine mesaj gönderimi sağlamayı deniyoruz. Mesaj gönderimi sağladıktan sonra hemen sağ tarafa bir baloncuk işareti çıkmaktadır.

Messenger simgelerin anlamları nelerdir, messenger mesajım okundu mu, messenger mesajım iletil mi, messenger işaretleri anlamı, messenger sembollerin anlamı, messenger simgeler ne işe yarıyor

  • Onun için boş işe bu durumda mesaj gönderiliyor anlamını çıkarabilirsiniz.
  • İçi beyaz ama tik işareti varsa bu durumda mesaj karşı tarafa gönderilmiştir.
  • Kutucuğun içi tamamen mavi olduğunda mesajın karşı tarafa gittiği ve okunduğu anlamı taşıyor.
  • Haricinde eğer kutucuk kişinin profil resmine dönüştüyse o kişi mesajı görmüş ve mesajınızın içerisine girmiş demektir.
  • Tüm bu bilgileri sizler biliyor olsanız bile uygulamada yeni olan kişileri düşünerek yazımızı hazırladığımızı bilmeniz gereklidir.

Karşı tarafta mesaj işareti geliyorsa messenger olmadığını anlayabilirsiniz. Messenger simgelerin anlamları nelerdir konusunu ele aldığımız yazımızda farklı merak ettiğiniz soruları yoruma dahil etmeniz halinde onlarla ilgili yazılarımızı da sizlere yorum alanından paylaşacağız.

Tavsiye yazı olarak isterseniz Messenger aktif durumunu açma açılmıyor makalemizi inceleyebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here