Paylaş

Messenger sesli mesaj gönderme gönderilmiyor. Messenger uygulamasında karşı tarafa mesaj yerine ses gönderebilmeniz için ayarları birlikte inceleyeceğiz.

Facebook olmadan dahi kullanım gerçekleştirilen messenger uygulaması gün geçtikçe daha popüler hale gelmektedir. Facebook’un mesaj uygulaması olarak kısa süre içerisinde beklenen ilgiyi gören ve daha sonrasında getirilen yenilikler ile birlikte ilk tercihler arasına girmeyi başarmaktadır. Messenger alanında görüştünüz kişiyle görüntülü arama yapabilirken aynı zaman sesli arama yapabiliyorsunuz. Tabi sadece bunlarla sınırlı değil mesaj yazarken yorulduğunuz taktirde diğer uygulamalarda olduğu gibi messenger üzerinde de sesli mesajı karşı tarafa gönderebilirsiniz. Sesli mesajın gidebilmesi için mikrofona izin verilmesi gerekiyor. Uygulamayı telefonunuza ilk indirdiğinizde bildirimlere izin ver, mikrofona izin ver seçeneklerini tarafınıza sunmaktadır. Bunların tamamına izin verdiyseniz o halde sorunsuz bir şekilde işlemlerinizi sağlayabilirsiniz. Mesaj yazmaktan yorulduğunuzda sesli mesaj gönderimin messenger alanından yapmak için aşağıdaki işlemleri sağlayabilirsiniz.

Messenger sesli mesaj gönderme gönderilmiyor

Messenger uygulamasında sesli mesajı karşı tarafa nasıl gönderebilirim, messenger sesli mesaj gitmiyor, messenger hesabımda ses gönderme nerede, messenger sesli mesaj gönderimi çalışmıyor, facebook messenger hesabımda sesli mesaj göndereceğim ancak mikrofona erişilemiyor uyarısı veriyor. Bir özelliğin kullanımında bazı hatalar olabilir. Önemli olan hatalar karşısında soğukkanlı olup çözüme ilişkin işlemleri kontrol etmektir. Messenger hesabınızda sesli mesaj gönderimi ve gönderim sırasında oluşan hataların giderilebilmesi için ilgili kontrolleri paylaşacağız.

Messenger ses gönderme

Telefonumuza indirdiğimiz uygulamaların hemen hemen hepsinde mesaj alanı bulunmaktadır. Mesajlaşma artık en çok tercih edilen iletişim aracıdır. Ama sürekli mesaj yapmaktan gün geldiğinde sıkılabilirsiniz.. İşte bundan dolayı uygulamalar kendi içerisinde yeniliklere giderek sesli mesaj gönderimleri aktif hale getirmektedir.

Messenger sesli mesaj gönderme gönderilmiyor, messenger ses gönderme, messenger sesli mesaj nerede, messenger sesli mesaj gitmiyor, messenger mikrofona erişilemiyor, messenger sli mesaj sorunu

Messenger hesabına erişim yaptıktan sonra mesaj gönderdiğiniz yerin hemen sol tarafında mikrofon işaretini göreceksiniz. Mikrofon işaretine uzunca basılı tutmanız durumunda artık konuşmaya başlayabilirsiniz. Ardından elinizi çektiğiniz sesli mesajınız karşı tarafa gönderilecektir.

Mikrofona erişilemiyor hatası verirse de zaten uygulama bu ayarı nereden açacağınıza dair bilgilendirmeyi verecektir. Ses gitmeme sorunu olursa da sesli mesaj gönderimi sırasında telefonun mikrofon alanını kapalı tutmuş olabilirsiniz. Sırf bundan ötürü sorun ile karşılaşıyor olacağınızdan dolayı kontrol ederek tekrar işlem yapabilirsiniz.

Olmaz ise telefondan messenger uygulamasını kaldırarak yeniden yüklemeniz yeterliliğini koruyacaktır. Anlatımını sağlamış olduğumuz ayarlar içerisinde sormak istediğiniz bir yer varsa bize yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here