Paylaş

Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Messenger rehberden silinen kişileri bulma işlemlerini nereden sağlayacağınızı ayrıntılı olacak şekilde anlatacağız.

Messenger uygulamasının içerisinde öyle bir özellik var ki bunu çoğu kullanıcı bilmemektedir. Telefon rehberinize bu zamana kadar kayıt etmiş olduğunuz kişilerin numarasını silmiş olsanız bile bu numaralar görünmektedir. Messenger rehberden silinen kişileri bulma yöntemini hangi yollarla yapmanız gerektiğini birlikte gözden geçireceğiz.

Aslında bu durum size çok saçma gelse bile tecrübe ile sabit olacak şekilde bilgilerin görüldüğünü sizde tespit edeceksiniz. Yıllar önce silmiş olduğunuz bir numaranın karşınızda olması eminim sizin için de şaşırtıcı olacaktır. Şimdi isterseniz bu numaraları nereden bulacağınıza bakalım.

Messenger rehberden silinen kişileri bulma

rehberden silinen kişileri bulma

Messenger silinen numarayı bulma bilmeniz için uygulamanın telefonunuzda yüklü olması gerekiyor. Telefonunuzda yüklü ise eğer bu durumda silmiş olduğunuz numarayı nasıl bulacağınıza birlikte göz gezdireceğiz.

İlk olarak messenger uygulamasının içerisine giriş gerçekleştirin. Ve daha sonrasında gelen ekranın sol üst tarafında bulunan profil resminize dokunun.  Beraberinde ‘’Telefon rehberi’’ alanına giriş sağlayın. Açılan sayfada da ‘’Kişileri yönet’’ kısmına giriş gerçekleştirin.

Kişileri yönet alanına girişinizi yaptığınızda rehberinizde kayıtlı olan ve daha sonrasında silmiş olduğunuz bütün numaraları görebileceksiniz. Bu numaraların burada görünmesi kimi kullanıcıyı mutlu ederken kimi kullanıcıyı da zor durumda bırakabilecektir. Numaranın bulunması önemli değil, bu alandaki numaraları ne olarak kayıt ettiğinizde görünmektedir.

Daha öncesinde bu alanı hiç kullanmadıysanız eğer ayarların nerede olduğuna dair bir fikrinizin olmaması da gayet normal bir durumdur. Şimdi isterseniz kişileri yönet alanındaki numaraların burada görünmemesi için neler yapmanız gerektiğine de bakacağız.

Rehberdeki silinen numaraları bulma

Messenger rehberden silinen kişileri bulma

Rehberdeki silinen numaraları bulma isteğinizi yukarıdaki aşamaları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında numaraların kaydedilmiş olduğu şekilde çıkmasını istemiyorsanız tüm kişileri sil seçeneğine tıklayıp bütün kişilerin silinmesini gerçekleştirebilirsiniz.

Ayarlarınızı bu doğrultuda sağladığınızda yine rehberdeki numaralarınız görünmeye devam ederse bu durumda uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleyerek aynı alana geldikten sonra işlem sağlayabilirsiniz.

Tüm bu ayarlar haricinde bağlantılarınızı da gözden geçirebilirsiniz. Wifiden bağlıysanız mobile, mobilden bağlıysanız wifiye bağlanarak deneme gerçekleştirin. Messenger üzerinden rehber bulunma konusu için ayarlarımız bu kadar. Sormak veya eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here