Paylaş

Messenger otomatik kaydetmeyi etkinleştirme. Çektiğiniz resim ve videoların otomatik olarak galeriye kaydedilmesini istiyorsanız yapmanız gerekenleri ele aldık.

Sohbet amaçlı kullanım sağlamış olduğunu messenger uygulamasında sadece yazışma yapılmamaktadır. Aynı zamanda durum paylaşımları gerçekleştirilmektedir. Sohbet ettiğimiz kişilere de video ya da resim gönderimi yapılabiliyor.

Messenger günden güne kendini geliştiren bir uygulama olmasından dolayı kendi içinde güncelleme almaktadır. Veri depolama alanının eklenmesiyle beraber artık çekilen tüm resim ve videoların galeriye otomatik kaydedilmesini yapabiliyorsunuz.

Çekilen resim ya da videoların otomatik olarak galeriye düşmesini istiyorsanız eğer uygulamadaki özelliği aktif hale getirmeniz gerekiyor. Otomatik kaydetme ile ilgili öneriler siz kamerayı açtığınızda, ya da dosya gönderimi sağladığınız karşınıza gelecektir. İzin vermediyseniz eğer uygulamada bu işlemi nereden yaptığınıza birlikte bakacağız.

Messenger otomatik kaydetmeyi etkinleştirme

Messenger çektiğim fotoğraflar otomatik galeriye kaydedilsin, messenger gelen resimler otomatik kaydedilsin, messenger fotoğraf ve videoları kaydet, messenger fotoğrafları otomatik olarak kaydedilmesini nereden açabilirim. Anlık çekilen resimler çoğu zaman en beğendiğimiz resimler arasına girmektedir. Ya bir arkadaşımızın göndermiş olduğu resmi daha sonrasında bulmak isteyebiliyoruz. Haliyle resmin ya da videonun galeriye otomatik olarak kaydedilmesi herkesin istediği bir işlemdir.

Messenger fotoğraf ve video kaydetmeyi açma

Facebook’un mesaj platformu messenger’da da artık çekilen resim ya da videoları veya da gönderilen içeriklerin galeriye otomatik kaydedilmesi mümkündür.

Messenger otomatik kaydetmeyi etkinleştirme, messenger otomatik kaydedilsin, messenger otomatik kaydetmeyi açma, messenger resimler galeriye kaydedilsin, messenger fotoğraf ve videoları kaydet, messenger fotoğrafları kaydet

Verilerinizin otomatik kaydedilmesi için yapılması gereken adımlar ise sırasıyla şöyledir;

  • Uygulamaya giriş yapıyoruz,
  • Profil
  • Veri depolama
  • Fotoğraf ve videoları kaydet

Yazısının hemen karşısındaki tikin aktif edilmesi durumunda bundan sonrasında süreçte tüm veriler otomatik olarak galeriye kaydedilecektir. Özelliğin kaydedilmesi sadece çektiğiniz resimleri ya da videoları galeriye göndermekle kalmayacaktır.

Messenger otomatik kaydetmeyi etkinleştirme, messenger otomatik kaydedilsin, messenger otomatik kaydetmeyi açma, messenger resimler galeriye kaydedilsin, messenger fotoğraf ve videoları kaydet, messenger fotoğrafları kaydet

Hesap içerisinde yazışma sağladığımız arkadaşlarımız bu alandan bizlere fotoğraf ve video gönderimi de yaptığından dolayı onlarında bizlere gönderdiği içerikler galeriye kaydedilecektir. Bu işlem belli bir zamandan sonra hafıza alanınızı dolduracak olsa da kullanıcıların çoğu için beklenen bir özelliktir.

Ayarları aktif etmenize karşın çekilen resim ya da videolar galeriye düşmüyorsa hafıza alanı dolu olduğundan dolayı düşmüyordur. İzlemediğiniz videoları, istemediğiniz resimlerinizi silerek hafızayı boşaltmanız bu ayarlar için yeterlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here