Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, yayınladığımız bu yazımızda Messenger numaramı kaldırma kaldıramıyorum problemi için izlemeniz gereken yolları tek tek sizlere sunacağız.

Facebook’un mesajlaşma uygulaması olan Messenger son günlerde adında sıkça söz ettirmektedir. Bildiğiniz üzere artık cep telefonu numaranızı uygulamaya ekleyebilir ya da bu numarayı sorunsuz şekilde kaldırabilirsiniz. Bir önceki yazımızda numaranın nasıl ekleneceği konusunda sizleri bilgilendirmiştik. Messenger numaramı kaldırma kaldıramıyorum diyenler içinde bu yazımızı hazırlama gereği duyduk.

  • Var olan cep telefon numaranızın başkaları tarafından bilinmemesi ya da uygulama içerisinde görünmemesini istiyorsanız çözüme yönelik detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Messenger numaramı kaldırma kaldıramıyorum

messenger numara görünmesin

Messenger numaram görünmesin istiyorsanız uygulamanızın içerisinden bu ayarları sağlamanız mümkündür. Aslında numara eklemesi yapmış olduğunuz yerde bu ayarın olması gerekiyorken bu alana giren kullanıcılar girdikleri numarayı göremediklerini bildirmektedir.

Numaranızın eklenmesi sonrasında tekrar numara ekleme alanına geldiğinizde girdiğiniz numara otomatik olarak Facebook alanına kayıt edilmektedir. Numaranızın kaldırılabilmesi için ilk olarak messenger uygulamasına giriş yapın.

Uygulamanıza girişinizi sağladıktan sonra ‘’Cep telefonu numaralarını yönet’’ alanına giriş gerçekleştirin. Mevcut telefon numaralarının olduğu ekrana geleceksiniz. Burada girdiğiniz numarayı göreceksiniz. ‘’Kaldır’’ yazısını görmüş olmalısınız. Onun üzerine dokunduğunuzda numara kalkacaktır. Numarayı kaldır demenize rağmen kalkmıyorsa nedenine birlikte bakıp sorunu gidereceğiz.

Messenger numaramı kaldıramıyorum

messenger numara kaldırma

Messenger numaramı kaldıramıyorum diyorsanız yukarıdaki işlemleri devreye almış ancak buna rağmen numaranın kalkmadığını görmüşsünüzdür. Böyle durumlarda ikinci bir numara girmenizi tavsiye ediyoruz. Yeni numara sisteme dahil olacağından ana numara olarak yeni girdiğiniz numarayı belirleyin.

Yaptığınız bu işlemler sonrasında yine numara kalkmıyorsa telefonunuzun internet bağlantısını gözden geçirin. Wifiden bağlıysanız mobile, mobilden bağlıysanız wifiye bağlanarak deneme gerçekleştirin.

Yapmış olduğunuz bu deneme sonrasında yine numara kalkmıyorsa uygulamanızı kaldırıp yeniden yüklemesini sağlayın. Ayarlarınız sonucunda probleminizin giderilmiş olması gerekiyor. Messenger ile ilgili merak ettiğiniz farklı bir husus varsa bunları bize yorum alanından bildirmeniz yeterlidir.

Hazırladığımız yazılarda messenger kullanımı gerçekleştirenlerle ilgili izlemeleri gereken yollardan bahsettik. Web sitemizden bunlara bakıp ayarlarınızı sağlayabilirsiniz. İlk zamanlarda çok fazla popüler olmayan messenger şimdilerde herkesin aktif bir şekilde mesajlaştığı platform haline gelmiştir.

Messenger numaramı kaldırma kaldıramıyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here