Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, hazırladığımız bu yazımızda Messenger numara ekleme eklenmiyor sorunu için yapmanız gerekenleri adım adım olacak şekilde paylaşacağız.

Facebook’un mesajlaşma uygulaması olan Messenger uygulamasında kullanım gün geçtikçe artış göstermektedir. İlk zamanlarda çok fazla ilgi odağı olmayan uygulamanın şimdilerde ise kullanıcısı çoktur. Uygulama kendi içerisinde sürekli güncellemeye gitmektedir. Artık cep telefon numarasını sorunsuz şekilde ekleyebilirsiniz. Ancak bazı kullanıcılar Messenger numara ekleme eklenmiyor diye moral bozmaktadır.

  • Facebook mesenger uygulaması ZOOM uygulamasına rakip olmayı hedeflemektedir. Önümüzdeki dönemde bu alanda önemli bir gelişmeyi duyuracağını bildirmiştir.
  • Şimdi onun öncesinde uygulamaya gelen yeniliklerden bir tanesi olan numara ekleme işlemini nereden yapılacağını bilmiyorsanız ayarlar konusunda sizleri bilgilendireceğiz.

Messenger numara ekleme eklenmiyor

Messenger numara koyma

Messenger numara koyma ayarını artık sorunsuz şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür. Uygulama getirilen yeniliklerden bir tanesi olan cep telefon numarası ekleme işlemini hangi alandan sağlanacağını detaylandırdık.

  • Messenger uygulamanızın içerisine girişinizi gerçekleştirin.
  • Uygulamanıza girişinizi yaptıktan sonra sol üst köşede profil resminizin olduğu bir alan göreceksiniz.
  • Onun üzerine dokunup işlemlerimize devam ediyoruz.
  • Açılan sayfada bir çok ayarınız ile birlikte cep telefon numarası yazısı bulunacaktır.
  • Oranın üzerine dokunuzdan numara ekleme alanına gelmiş olacaksınız. Numara ekle seçeneğine dokunduktan sonra cep numaranızın ekleme işlemlerini yapılandırabilirsiniz.
  • İşlemlerinizin sonunda numara eklendi diye bir uyarı ekrana gelecektir.

Messenger numara eklenmiyor

Messenger numara ekleme eklenmiyor

Messenger numara eklenmiyor diye surat asmanıza gerek bulunmamaktadır. Normalde bahsettiğimiz adımları takip ederek numaranızın eklemesini sağlayabilirsiniz. Numara eklenmiyorsa girdiğiniz rakamlarda hata yapıyor olabilirsiniz.

Numaranızı doğru girdiğinizden eminseniz eğer bu durumda internet bağlantınızı kontrol edin. Bağlantılarınızı kontrol ettiğinizde de sorun devam ediyorsa yaşadığınız durumu sorun bildir üzerinden Messenger yetkililerine bildirin. Messenger hesabınızda numara ekleme işlemlerinizi bahsettiğimiz şekilde işleme alabilirsiniz.

Facebook messenger uygulaması ile ilgili hazırladığımız diğer konulara da göz gezdirebilirsiniz. Hangi ayarın nerede olduğu konusunda makaleleri sizler için hazırladık. Bu yazımıza konu olan numara ekleme işlemlerini de bahsettiğimiz şekilde devreye alabilirsiniz. Messenger ile ilgili sormak veya eklemek istediklerinizi bize yorum alanından bildirebilirsiniz. Umarım sizin için yararlı bir yazı olmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here