Paylaş

Messenger kişi engelleme engellenmiyor. Messenger alanında sizi rahatsız eden kişiyi engellemek için hangi ayarları inceleyeceğimizi ele aldık.

Facebook dünya genelinde en çok kullanıcı kitlesine sahip sosyal medya uygulamasıdır. Facebook’un aynı zamanda mesajlaşma uygulaması ise messenger olarak kullanım gerçekleştirilmektedir. Messenger alanına getirilen bir çok yenilik ile birlikte bu alanda da oldukça fazla kullanıcı olduğunu belirtebiliriz. Özellikle son gelen yeniliklerle birlikte messenger alanı daha fazla kullanıma başlanmış durumdadır. Eğer facebook’ta ekli olan bir arkadaşınızla telefonunuzda görüşme sağlamak istiyorsanız bu durumda messenger muhakkak cihazda yüklü olmalıdır. Yani normalde facebook’taki arkadaşınızın GSM numarası sizde yoksa messenger yükleyip oradan iletişime geçebilirsiniz. Ama normalde olduğu gibi bu alanda da sizi tanıyıp tanımadan ekleyen ve yazan kişiler olacaktır. Bu kişilerin yazdıkları eğer arkadaşınız değilse istekler alanına düştüğü için geri çevirmekte sizin elinizde olan bir işlem haline geliyor. Ama yine de o kişileri hiçbir şekilde görmemek için engellemesini sağlayabilirsiniz. Bunu messenger üzerinde nasıl yapacağınızı ise yazımıza bakarak yapabilirsiniz.

Messenger kişi engelleme engellenmiyor

Messenger kişi engelleme, messenger kişi engelleme nerede, messenger kişi engelleme nasıl yapılır, messenger engelleme yapamıyorum, messenger engelleme, messenger hesabında engelleme nasıl yapabilirim, messenger birini engellemek istiyorum. Facebook’un mesajlaşma uygulaması messenger alanında sizleri rahatsız eden birileri varsa o kişileri engellediğiniz taktirde konuşmalarınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Messenger engelleme yapamıyorum

Bu ayarların sağlanabilmesi için ise messenger alanına giriş işlemi gerçekleştirerek sizi sürekli rahatsız eden kişinin üzerine geliyoruz. Sohbet alanına girmeden eğer iPhone cihaz kullanıyorsanız sohbeti sola kaydıralım.

Messenger kişi engelleme engellenmiyor, messenger engelleme, messenger engelleme nasıl yapılır, messenger engelleme nerede, messenger engelleme yapamıyorum, messenger engelle olmuyor

Sohbeti sola kaydırdığınızda (…) bölüme tıklıyoruz. Daha sonrasında ilgili kişiyi engelle diye seçeneği size sunacaktır. Engelle butonuna bastığınız taktirde kişi engelleme işlemleriniz tamamlanacaktır. Artık bu kişi messenger uygulaması üzerinden size dair bilgileri göremediği mesaj atarak rahatsız edebilme gibi bir işlem sağlayamayacaktır.

Engellenen kullanıcının daha sonrasında engelini kaldırabilmek için sağ üst alanda profil sekmesine tıklayıp kişiler bölümüne gelerek engellenenler alanından bulup engelin kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

Messenger kişi engelleme engellenmiyor işlemleri yaptığınız olmadıysa internet bağlantısıyla alakalı bir sorun olmuş olabilir. Bağlantıyı kontrol ederek uygulamayı kaldırıp yeniden aynı işlemi yaparsanız sorun kalmayacaktır.

Messenger kişi engelleme engellenmiyor, messenger engelleme, messenger engelleme nasıl yapılır, messenger engelleme nerede, messenger engelleme yapamıyorum, messenger engelle olmuyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here