Paylaş

Messenger karanlık modu kapatma. Facebook messenger uygulamasında karanlık modu pasif hale getirebilmeniz için ilgili ayarlar haberimizde.

Gözlerinizde yaşanan sorundan ötürü karanlık moda geçiş yaptırdığınız messenger uygulamasını sabah kalktığınızda da aynı görmek istemezsiniz. Çünkü sabah saatlerinde karanlık olması sizlere sorun yaşatacaktır. Facebook platformunun mesajlaşma uygulaması olan messenger alanında artık özelliklerde genişletilmektedir. Günümüzde artık messenger kullanan kişi sayısında ciddi oranda artışın olduğunu da belirtmekte fayda bulunmaktadır. Karanlık modu bulabilmek için sohbet alanına girerek emoji kısmına gelip orandan da hilal işaretini görüp karşı tarafa göndermeniz şarttır. Yani başka türlü karanlık modu bularak aktif hale getiremiyorsunuz. Zaten hilal işareti karşı tarafa gönderildiği taktirde karanlık modu buldun diye yukarıda uyarı belirmektedir. Fakat karanlık modu aktif ettikten sonra tekrar pasif duruma getirebilmeniz için ekstra işlem yapıp yapılmadığı merak konusudur. Akıllarda soru işareti bırakan bu sorunun cevabını ise yazı içerisinde sizlere aktarımını gerçekleştireceğiz.

Messenger karanlık modu kapatma

Messenger karanlık modu pasif hale getirme, messenger sürekli karanlık gösteriyor, messenger karanlık olmasın, messenger karanlık moddan çıkmak için ne yapmam gerekli, messenger uygulamasında karanlık modu iptalini sağlayabilmek için nereye girmem gerekiyor. Sohbet için giriş sağladığınız messenger uygulamasında karanlık modunu aktif ettikten sonra tekrardan kapalı hale getirebilmek için sağlanması muhtemel ayarlar aşağıdaki gibidir.

Messenger karanlık olmasın

Messenger hesabına giriş işlemi gerçekleştiriyoruz. Sol üst menü ekranında kendi profil resminizin olduğu bir alan olacaktır. Buraya tıklamanız halinde karşınıza ‘’Karanlık mod’’ yazısı zaten belirecektir. Yani ekstra bir işleme gerek kalmadan karanlık mod aktif iken kapalı konuma getirmeniz yeterlidir.

Messenger karanlık modu kapatma, messenger gece modunu kapatma, messenger siyah görünmesin, messenger siyah ekranda çıkma, messenger karanlık mod kapanmıyor, messenger karanlık modu iptal etme

Yaptığınız ayarlarla birlikte hala daha messenger uygulaması karanlık görünüyorsa eğer uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemesini gerçekleştirerek tekrar aynı işlemleri deneyebilirsiniz. Bu ayar sonrasında problem çözüme kavuşacaktır.

TAVSİYE YAZI: Messenger oturum zaman aşımına uğradı diyor

Uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemesini yaptığınızda sorun devam ederse bununla alakalı internet bağlantısı kontrol ederek wifiye bağlıysanız mobile, mobile bağlıysanız wifiye bağlantı kurarak işlemler tamamlanacaktır. Messenger karanlık modda görünmesin istiyorsanız yukarıdaki adımlarımızı belirttiğimiz şekilde yapmanız halinde hiçbir problem kalmadan ayarlarınızı bitirmiş sayılacaksınız. Takıldığınız yeri bizlere yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here