Paylaş

Messenger görüntülü arama yapamıyorum. Messenger üzerinden biriyle görüntülü görüşme yapmak istiyorsanız bu işlemi nasıl sağlayacağınızı sizlere söyleyeceğiz.

Yeni facebook kullanıcıları messenger kullanımını da kısa süre içerisinde çözebilmektedir. Messenger Facebook’un sohbet uygulaması olarak ekstra şekilde telefonlara indirilmektedir. İlk facebook kullanıcıları messenger gelmeden önce birine mesaj gönderdiklerinde anında birbirlerinin mesajlarını görebiliyordu. Ama messenger’da sizinle arkadaş olmayan birinin mesajı direk olarak istekler alanına gitmektedir. Yani kısaca özet geçecek olursak eskiden facebook üzerinden mesajlaşmaya alışmış kişiler messenger uygulamasına hemen alışamadı. İlk zamanlar beklenen ilgiyi göremese de getirilen yeniliklerle beraber kullanımlar daha fazla artış oldu. Artık Facebook olmadan bile messenger kullanımı olduğundan dolayı sohbet uygulaması denince akla ilk gelen uygulamalar arasındaki yerini aldı. Haliyle bu uygulamaya görüntülü sohbetin gelmesi de uzun sürmedi. Görüntülü aramanın yapılabilmesi için gerekli olan işlem aşamalarına bakacağız.

Messenger görüntülü arama yapamıyorum

Messenger görüntülü arama nasıl yapılır, messenger görüntülü arama olmuyor, messenger görüntülü konuşma nasıl yapabilirim, messenger görüntülü konuşma nerede, messenger görüntülü görüşme için ne yapmam gerekiyor. Messenger uygulaması üzerinde yapacağınız görüntülü konuşmanın sağlanabilmesi adına internet bağlantınızın olması gerekiyor. İnternet bağlantısı varsa sorun olmadan bu görüşmenin yapılması gereklidir.

Messenger görüntülü arama olmuyor

Görüntülü arama yapabilmek için öncelikle hesabınıza giriş gerçekleştiriyoruz. Hesaba giriş sağlandıktan sonra görüntülü görüşeceğiniz kişiyi bularak üzerine tıklıyoruz. Ana ekran açıldığında sayfanın sağında bulunan Kamera ikonuna basıyoruz.

Messenger görüntülü arama yapamıyorum, messenger görüntülü arama nasıl yapılır, messenger görüntülü konuşma nasıl yapılır, messenger görüntülü arama, messenger görüntülü görüşme, messenger görüntülü arama nerede

Karşı taraf gelen aramayı kabul etmesi durumunda görüntülü aramanız başlar. Ama bu görüntülü arama işlemleri başarısız oluyorsa bununla ilgili telefonun kamera ayarlarını kontrol etmeniz gereklidir. Kamera bağlantılarını kontrol ettikten sonra tekrar deneme yapabilirsiniz.

İnternet bağlantısı çok zayıf ise görüntülü arama sürekli kesintiye uğrayabilir. O yüzden mobilden bağlıysanız wifiye bağlanarak denemeyi bir de bu şekilde yapabilirsiniz. Messenger üzerinde görüntülü aramanın yapılmasını yukarıdaki bilgileri takip ederek sağlayabilirsiniz. Farklı şekilde bir sorun olursa bunu da bize yorumdan ulaştırmanız durumunda alınan hatayla beraber kontroller sağlanacaktır.

TAVSİYE YAZI: Messenger geri çevir nedir ne demek

Messenger uygulamasında görüntülü konuşmanın dışında karşılaştığınız sorunları da yine aynı şekilde bizlere yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here