Paylaş

Messenger geri çevir nedir ne demek. Sohbet amaçlı kullanım yaptığınız Facebook messenger hesabınızda geri çevirin ne işe yaradığını paylaşacağız.

Messenger ilk çıktığı dönemler beklenen ilgiyi görmese de daha sonrasında istenilen ilgiye ulaşmıştır. Yeni kullanıcıların gelişiyle birlikte bu alan daha fazla kullanılmaya başlandı. Eskiden facebook hesaplarında birine mesaj gönderimi sağlarken doğrudan mesaj alanına düşüyordu. Artık messenger uygulamasının istekler bölümüne gelmektedir. Mesajın gelip gelmediğini uygulamaya girmeden fark etmediğiniz zamanlar olabilmektedir. Ancak bu alanda da sürekli yenilikler yapıldığını söylemekte yarar bulunmaktadır. Messenger alanına gelen istekleri kabul etmeniz halinde karşı taraf size gönderdiği mesajı sizin okuduğunuzu görebilmektedir. Eğer geri çevir derseniz de hiç gelmemiş gibi istekler alanı boşalacaktır. Ve karşı tarafa sizin o mesajı geri çevirdiğinize ilişkin bir bildiri gitmeyecektir. İstek gönderilen kişiye özel olan bu özelliğin ne işe yaradığını ise detaylı şekilde anlatımını aşağıda yayınlayacağız.

Messenger geri çevir nedir ne demek

Messenger geri çevir nerede, messenger uygulamasında geri çevir ne işe yarıyor, messenger geri çevir yaparsam ne olur, messenger mesajı geri çevirirsem bildirim gider mi, messenger mesajı geri çevirdiğim karşı tarafta görünür mü? Facebook’un sohbet uygulaması messenger hesaplarında sizinle arkadaş olmayan kişiler size mesaj gönderdiğinde istekler alanına düşmektedir. İstekler kısmına gelip mesajı kabul edip ya da geri çevirmek sizlerin elinde olan bir işlemdir.

Messenger geri çevir ne işe yarıyor

Messenger bölmesine girdiğiniz de gelen giden bir istek yoksa bu size mesaj gönderilmediği anlamı taşımaktadır. Sizinle biri arkadaş ise messenger uygulamasında artık iletişim ağı otomatik olarak aktif edilmektedir.

Messenger geri çevir nedir ne demek, messenger geri çevirme, messenger mesajı geri çevirme, messenger geri çevir ne işe yarıyor, messenger geri çevirince bildirim gider mi, messenger geri çevir nerede

Yani bu ne demek diye sorabilirsiniz. Arkadaş olduğunuz biri size mesaj gönderdiğin de direk ekrana bu bildirimi düşmektedir. Ama arkadaş olmadığınız kişilerde gönderilen mesaj istekler bölümüne düşmektedir.

  • Messenger hesabına girip ortadaki profil alanına tıklamanız halinde üst alanda mesaj simgesine tıklıyoruz.
  • Size biri mesaj gönderdiğinde bu bölümde kabul et ve geri çevir butonunu göreceksiniz.
  • Geri çevir demeniz halinde mesajlar okunmadan geri gönderilecektir.
  • Yani karşı taraf sizin mesajı görmediğiniz anlayacak ancak hala daha mesajı bekletiyorsunuz sanacaktır.
  • Geri çevirme özelliği instagram uygulamasında da aynı şekilde işlem görmektedir.
  • Kabul edip yazmadığınız taktirde ise karşı taraf mesajın size iletildiğini görür, okuduğunu anlar ve cevap vermediğinizi bilir.
Messenger geri çevir nedir ne demek, messenger geri çevirme, messenger mesajı geri çevirme, messenger geri çevir ne işe yarıyor, messenger geri çevirince bildirim gider mi, messenger geri çevir nerede

Messenger geri çevir nedir ne demek diye araştırma içerisine girenler için yazımızı anlatmış bulunuyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here