Paylaş

Messenger galeriden fotoğraf yollama. Galerideki bir resminizi messenger üzerinden başka birine göndermek için ilgili ayarları inceledik.

Facebook’un mesajlaşma uygulaması olan messenger zaman geçtikçe daha da popüler hale gelmektedir. Messenger üzerinde kamera açıp anlık resim gönderimi yapabilirken aynı zamanda galerinizde bulunan fotoğrafı karşı tarafa gönderebiliyorsunuz. Messenger kullanımına yeni başladıysanız mesaj yoluyla görselin konuştuğunuz kişiye nereden gönderileceğini bilemiyor olabilirsiniz. İlk olarak messenger alanından veri gönderimi ya da mesajlaşma eylemini sağlayabilmeniz için mevcutta bir internete bağlı olmanız gerekiyor. Play store ya da Apple store üzerinden indirdiğimiz uygulamaların hemen hemen hepsi internet bağlantısıyla hizmet vermektedir. Eğer internete bağlıysanız ve galeride beğendiğiniz bir resmin messenger üzerinde konuştuğumuz birine gönderimini yapmak istiyorsanız ayarlar oldukça basittir. İşlemlerin nasıl ilerleneceği yönündeki ayarları gerek yazı olarak gerekse de göreceli şekilde aşağıda belirtmiş bulunuyoruz.

Messenger galeriden fotoğraf yollama

Messenger galerinden resim gönderme, messenger resim göndermiyor, messenger foto yollayamıyorum, messenger fotoğraf gönderemiyorum, messenger foto gönderme nerede, messenger resim göndermek için nereye girmem lazım. Sohbet uygulaması olarak kullanım sağladığımız Facebook messenger uygulamasında galerinizde var olan bir resmin sohbet ettiğimiz kişiye nasıl gönderileceğini yazımızla beraber öğrenmiş olacaksınız.

Messenger resim yollanmıyor

İlk olarak messenger alanına giriş yapıp fotoğrafı göndereceğimiz kişinin üzerine gelip sohbet alanını açıyoruz. Sohbet penceresi açıldığında mesaj kısmının yanındaki > işarete tıklamanız halinde dikdörtgen şeklinde bir sekme bulunacaktır.

Messenger galeriden fotoğraf yollama, messenger foto gönderme, messenger galerinden resim gönderme, messenger galerinden foto yollama, messenger resim yollayamıyorum, messenger foto göndermiyor
  • Bu sekmeye tıkladıktan sonra galeriye yönlendirileceksiniz. Galeride bulunan resimlerden hangisini göndermek istiyorsanız onu seçip gönderimi sağlayabilirsiniz.
  • Yaptığımız işlemler sonrasında messenger fotoğrafı karşı tarafa gönderemiyorsa internet bağlantılarını gözden geçirelim.
  • Karşı tarafın internetinin olup olmadığını öğrendikten sonra uygulamayı telefondan kaldırıp yeniden yükleme sağlayalım.
  • Farklı bir cihazdan foto gönderimi denedikten sonra sorun bildir alanından sorununuzu bildirebilirsiniz.

Facebook’un messenger uygulamasında mesaj yoluyla galerinizdeki bir fotoğrafın karşı tarafa nasıl yollanacağını yazımızda belirttik. Ayarlarınız esnasında karşılaştığınız bir problem olursa bize bunu yorumdan iletebilirsiniz.

Messenger alanında karşılaşmış olduğunuz diğer farklı sorunları yine hiç çekinmeden bizlerle yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

TAVSİYE YAZI: Messenger plan oluşturmayı bulamıyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here