Paylaş

Messenger fotoğraf ve videolar kaydedilmesin. Uygulamanızın çekilen videolar ve resimleri galeriye kaydetmesini istemiyorsanız işlemler haberimizde.

Telefonumuzun galeri alanına girdiğinizde messenger’dan gelen resim ve videoların bu alana geldiğini görüyorsanız önüne geçmek sizin elinizdedir. Messenger hesabınızda çekmiş olduğunuz bir resim ya da birinin size yaptığı bir gönderim galeri de varsa muhtemelen otomatik kaydetme özelliği aktif durumdadır.

Messenger fotoğraf ve videolar kaydedilmesin

Aktif olan bu ayarları kapalı hale getirmeniz durumunda sorun ortadan kalkacaktır. Ben özelliği açmadım kendi kendine mi açıldı diyebilirsiniz. Ancak özelliğin hesaplara dahil edilmesinden sonra kullanım için sizlere öneriler gelmektedir. Siz birine resim ya da video göndermeye çalıştığınız da bu özellik açılsın mı uyarısını alırsınız. O arada bakmadan onay verildiyse eğer bundan dolayı bir problem olmuş olabilir. Düzeltilmesi adına yapılacak ayarlar yazımızda.

Messenger fotoğraflar kaydedilmesin, messenger hesabında video ve resimlerin kaydedilmesini istemiyorum, messenger fotoğraf ve video kaydetmeyi kapatma, messenger videoların kaydedilmesini nasıl engelleyebilirim. Galeriye girdiğiniz de sizlere messenger üzerinden gönderilmiş içeriklerle olduğunu görüyorsanız eğer yukarıda da bahsettiğimiz üzere otomatik kaydetme ayarları açık duruma getirilmiştir.

Messenger videoları galeriye düşmesin

Otomatik kaydetmeyi kapalı hale getirmek isteyenler için en kolay yöntemi anlatacağız. Önce uygulamaya girip sonrasında da sağ üst alanda bulunan Profil bölümüne tıklayacağız. Önünüze bir çok seçenek sunulacaktır.

Messenger fotoğraf ve videolar kaydedilmesin, messenger fotoğraflar kaydedilmesin, messenger otomatik kaydetmeyi kapatma, messenger kaydetme nasıl kapanır, messenger kaydetme kapanmıyor, messenger video kaydedilmesin

Açılan seçenekler içerisinde Veri depolama yazısını gördüğünüz an direk üzerine tıklayıp içerisine girişimizi yapıyoruz.

  • Fotoğraf ve videoları kaydet butonu aktif durumdaysa eğer bunu kapalı hale getirmelisiniz.

Kapattıktan sonra ayarların işleme girip girmediğini deneme yöntemiyle anlayabilirsiniz. Bir resim çekip durum alanında ya da arkadaşınıza gönderebilirsiniz. Görsel eğer galeriye kaydedilmedi ise bilin ki ayarlar doğru şekilde işleme alınmış durumdadır.

Messenger fotoğraf ve videolar kaydedilmesin, messenger fotoğraflar kaydedilmesin, messenger otomatik kaydetmeyi kapatma, messenger kaydetme nasıl kapanır, messenger kaydetme kapanmıyor, messenger video kaydedilmesin

Olur da bir gün tekrar açmak isterseniz tekrar aynı yere gelerek tiki aktif etmeniz gerekecektir. Messenger uygulamanız da veri depolama alanını göremiyorsanız uygulamanın güncellenmesini yapmanız sorunu halledecektir. Messenger üzerinde yapmak isteyip yapamadıklarınızı ya da uygulama hakkında sormak istediklerinizi bizlere sormak istiyorsanız yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here