Paylaş

Messenger bildirimleri açma açılmıyor. Messenger hesabınızdaki hareketlilikten haberdar olmak için bildirimleri faal hale getirebilmeniz adına gerekenleri anlatacağız.

Facebook dünya çapında ilerlemiş olan bir sosyal medya uygulamasıdır. Dolayısıyla böyle bir uygulamanın yan uygulamalarında da ciddi oranda kullanıcı olması gayet normaldir. Facebook sohbet uygulaması olarak messenger uygulamasını çıkartıp daha sonrasında bu uygulamayla alakalı yenilikleri hesaplara dahil etmiştir. Yani facebook üzerinden biriyle mesajlaşma içerisine girmek isteyenler uygulamayı mecbur indirmek durumunda kalmaktadır. Messenger şimdilerde ise biz zorunluluk değil herkesin zevkle indirmiş olduğu uygulamalar arasındaki yerini almış durumdadır. Nedenine gelince de sohbet uygulaması olarak kendini sürekli geliştirerek kullanıcılarına daha sağlıklı mesajlaşma imkanı sunmuştur. Uygulamayı artık Facebook olmadan da telefon ya da mail adresinizle birlikte kayıt olarak açabiliyorsunuz. Tabi uygulama da mesajlaştığınız kişilerin gelen bildirimlerini anlık almak için bildirim ayarlarının faal hale getirilmesi gerekiyor. Nasıl aktif edeceğinizi ise birlikte incelemesini sağlayacağız.

Messenger bildirimleri açma açılmıyor

Messenger bildirim gelmiyor, messenger bildirim alamıyorum, messenger bildirim nasıl açılır, messenger bildirim nerede, messenger bildirim bana neden gelmiyor, messenger bildirimi açamıyorum. Mesajlaşma uygulaması olarak telefonunuzda indirmiş olduğunuz messenger uygulamasından size gelen bildirim yoksa o halde bildirimi kapalı konuma getirmişsiniz. Bunu yapmadım diyebilirsiniz. Buradaki kapalılığın nedeni uygulamayı ilk indirdiğiniz sırada size izin ver ya da izin verme diye bir bilgi gelmektedir. Buraya izin verme dediğiniz alanda bildirimleri kastetmiş fakat siz bunu yanlış anlayarak kapalı hale getirmiş olabilirsiniz.

Messenger bildirimler nasıl açılır

Messenger uygulamasında bildirimlere izin vermeyip daha sonrasında bildirimleri açmak istediğiniz de bu işlemin nereden sağlandığını çoğu kullanıcı gibi sizlerde bilmiyor olabilirsiniz.

Messenger bildirimleri açma açılmıyor, messenger bildirim gelmiyor, messenger bildirim açma, messenger bildirim nasıl açılır, messenger bildirim açma nerede, messenger bildirimler aç bende yok
  • Ayarlar için yapmanız gereken ilk işlem uygulamanızın içerisine girmek olacaktır.
  • Uygulamaya girdikten sonra sol üst menüde profil simgesine tıklıyoruz.
  • Karşınıza çıkan ekranda ayarlarınızın olduğu bir bölme göreceksiniz. Buradan Bildirimler alanına girişimizi gerçekleştirelim.
  • Açılan sayfanın üst bölümünde Bildirimleri aç bölümüne gelerek bildirimlerin açılımını sağlayalım.
  • Aktif hale geldikten sonra bundan böyle messenger uygulamasında da olan bitenden anında haberdar olabilirsiniz.

Messenger bildirimleri açma açılmıyor diyenler yukarıdaki adımları takip ettikten sonra dahi uygulama da hala daha bildirim gelmiyorsa uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemesini sağlayabilirler. Messenger hakkında sormak istediğiniz farklı bir bilgilendirme varsa bize bunu yorum alanından iletmeniz yeterlidir.

Messenger bildirimleri açma açılmıyor, messenger bildirim gelmiyor, messenger bildirim açma, messenger bildirim nasıl açılır, messenger bildirim açma nerede, messenger bildirimler aç bende yok

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here