Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Messenger arşivlenmiş sohbetler nerede ve bulamıyorum diyenler için ilgili ayarların nasıl sağlanacağını konu aldık.

Facebook’un mesajlaşma uygulaması Messenger günden güne kitlesini arttırırken uygulama alanına getirilen yenilikler ise göz kamaştırmaktadır. Messenger arşivlenmiş sohbetler nerede ve bulamıyorum sorunu ile alakalı aşamaların hangi alandan işleme konulacağına dair tüm detayları sizinle paylaşıyor olacağız.

Bildiğiniz üzere arşivlenmiş olan mesajlar gizli mesajlar olarak yerini almaktadır. Nitekim Facebook’un mesajlaşma uygulaması Messenger’da da bu işlemi sağlayabiliyorsunuz. Arşivlenen mesajların daha sonrasında nerede olduğuna dair bilgilendirmeye sahip değilseniz ilgili sohbetin hangi alanda olduğuna dair sizi bilgilendireceğiz.

Messenger arşivlenmiş sohbetler nerede ve bulamıyorum

Messenger arşivlenmiş sohbetler nerede

Messenger arşivlenmiş sohbetler nerede konusuna değinmemizin en büyük nedenlerden birisi uygulamanın bu alanda getirmiş olduğu yeniliktir. Yenilenen sistemiyle birlikte artık arşivlenen mesajlarınızın ‘’Arşivlenen sohbetler’’ alanındaki yerini almış durumdadır.

İlgili alana nasıl giriş yapılacağı konusunda da sizi bilgilendireceğiz. Öncelikle ‘’Messenger’’ uygulamasının içerisine giriş sağlayın. Uygulamaya girdiğinizde gelen sayfanın sol üst köşesinde yer alan ‘’Profil resminizin’’ üzerine dokunun.

Bu alana dokunmanızla birlikte gelen sayfada çoğu ayarınızın olduğu seçenekler belirecektir. Buradaki seçeneklerin içerisinde ‘’Arşivlenmiş sohbetler’’ seçeneğinin geldiğini göreceksiniz. İlgili alana girişinizi yapmanızla birlikte ne kadar arşivlenmiş mesajınız varsa burada karşınıza gelmiş olacaktır. Arşivden çıkarmak istediğiniz mesajın üzerine gelip sola kaydırmanızla birlikte arşivden çık demeniz durumunda arşivden çıkma işlemlerinizi bitirebileceksiniz.

Messenger arşivlenmiş sohbetler bulamıyorum diyorsanız eğer surat asıp moral bozmanıza gerek bulunmamaktadır. Yukarıdaki alana geldiğiniz de sizde ‘’Arşivlenmiş sohbetler’’ seçeneği görünmüyorsa muhtemelen uygulamanızın güncel olmamasıyla alakalı sorun yaşıyorsunuzdur.

Uygulamanızın en güncel hale getirebilmenizin yolu kaldırıp yeniden yüklemektedir. İşlemi sağladığınız taktirde tekrar belirtilen alana girdiğiniz de özelliğin gelmiş olması gerekmektedir. Yine gelmemiş görünüyorsa muhtemel olarak kısıtlama almış olabilirsiniz. Daha öncesinde aldığınız bir kısıtlama özelliğin hesaba dahil edilmesinin önüne geçebilmektedir.

Böyle bir durumda da Messenger yetkilileriyle yardım alanından iletişime geçmeniz lazım. Ardından onlar gerekli incelemeleri sizin hesabınızla ilgili yaparak geri dönüş sağlayacaklardır. Facebook’un mesajlaşma uygulaması Messenger için sormak istediğiniz bir yer varsa bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Messenger arşivlenmiş sohbetler nerede ve bulamıyorum
Önceki İçerikSignal profil resmi kaldırma ve silme
Sonraki İçerikHellish Quart sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz