Merhaba arkadaşlar, yayına verdiğimiz bu yazımızda Messenger arama tamamlanamadı ve yapılamadı uyarısı alanlar için sebepleri ile birlikte çözümü sunacağız.

Günümüz çağında mesajlaşma uygulamaları popüler olmaya devam etmektedir. Facebook’un mesajlaşma uygulaması Messenger platformunun da popüler olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Messenger arama tamamlanamadı ve yapılamadı şeklinde bilgilendirme ise çoğu kullanıcının canını sıkmaktadır.

  • Messenger uygulamasında da diğer platformlarda olduğu gibi görüntülü arama, sesli arama ya da sesli mesaj gönderimi yapabiliyorsunuz.
  • İnternet üzerinden çalışan uygulama bu özellikleri size ücretsiz olarak sunmaktadır.
  • Yapılan arama işlemleriniz esnasında gelen uyarı bilgilendirmesinin altında yatan nedenlerin neler olduğuna birlikte göz gezdireceğiz.

Messenger arama tamamlanamadı ve yapılamadı

Messenger arama tamamlanamadı ve yapılamadı

Messenger arama tamamlanamadı sorununun birden fazla nedeni bulunmaktadır. Bu nedenleri ayrı ayrı olacak şekilde ele alıp problemi çözüme kavuşturacağız. Messenger hesabınız üzerinde arkadaş olduğunuz birine yaptığınız arama işlemleri sonucunda arama tamamlanamadı uyarısı alıyorsanız muhtemelen farklı bir aramada olduğunuzdan kaynaklı bu uyarıyı alıyorsunuzdur.

Yani biriyle kendi telefonunuzdan görüşme sağlarken aynı anda Messenger uygulamasına girip farklı birini aramaya kalktığınız bu uyarıyla karşılaşabilirsiniz. Yine aynı şekilde arama yapılamadı uyarısının bir diğer nedeni ise bağlantılarınızın olmaması ya da yavaş bir internet bağlantısına sahip olmanızdan kaynaklanabilir.

İnternet bağlantınızı gözden geçirerek deneme gerçekleştirmesi sağlamalısınız. Bağlantılarla ilgili bir problem yok ise karşı tarafın uygulamada olmamasından ya da sizi engellemiş olmasından ötürü de sorun yaşıyor olabilirsiniz. Şayet böyle bir durumun olmadığından da eminseniz eğer farklı bir arkadaşınıza arama yapmayı deneyin. Onda da aynı problem varsa genel bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Messenger arama yapılamadı

Messenger arama yapılamadı sorunu için belirtilen işlemlerin devreye alınması sonucunda da işlemler başarısız sonuçlanırsa eğer geriye kalan işlem ise uygulamayı cihazınızdan kaldırıp yeniden yüklemek olacaktır. Kaldırıp yeniden yüklediğinizde sorun devam ediyorsa farklı bir cihazdan kendi hesabınıza girerek deneme yapmalısınız.

Farklı cihazdan deneme yaptığınızda da problem devam etmesi durumunda sunucularda bir sorun olup olmadığını öğrenebilmek adına diğer arkadaşlarınızın aynı sorunu yaşayıp yaşamadığından emin olmalısınız. Onlarda da böyle bir sorun varsa geriye kalan işlem beklemektir. Ancak hiç kimse de sorun yok sadece sizde sorunun yaşanıyor ise bu durumda sorun bildir üzerinden Messenger yöneticilerine durumu bildirmeniz gerekmektedir.

Önceki İçerikSignal veri kullanımı ve çok internet yiyor
Sonraki İçerikPawn of the Dead sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here