Paylaş

Messenger arama geçmişini temizleyemiyorum. Yakınlardaki aramaların gözükmesini istemiyorsanız çözüme dair işlem ayarlarını kontrol edeceğiz.

Facebook’un sohbet uygulamalarından birisi olan messenger platformunda da tıpkı Facebook uygulamasında olduğu gibi arama yaparak kişileri bulabiliyoruz. Yakından tanıdığımız birini bulmak için onunla muhakkak ortak arkadaşımız varsa arama bölümüne yazdığımız da direk karşımıza gelecektir. Ya da numarası sizin rehberinizde varsa direk olacak şekilde öneriler alanında siz isim soy ismini yazarken görünmeye başlayacaktır. Fakat bu aramaları yaptıktan sonra eğer messenger arama geçmişini silmezseniz bu aramalar ‘’ yakınlardaki aramalar’’ olarak arama alanında görünmeye devam edecektir. İlerleyen dönemlerde hiç olmadık anda bu alanın başınıza bela açabileceğini düşünen kişiler burada görülen aramaların nasıl silineceğini ise bilmek istemektedir. Normal koşullarda silinme bilgilerine sahip olamayanlar ise anlık panik yaşayabilmektedir. Şimdi ise b durumdan kurtulabilmeniz için hangi ayarları takip etmeniz gerekiyor bunları birlikte kontrolünü gerçekleştireceğiz.

Messenger arama geçmişini temizleyemiyorum

Messenger yakınlardaki aramaları silme, messenger yakınlardaki aramalar gitmiyor, messenger arama geçmişi silinmiyor, messenger yakınlardaki aramalar silinmiyor, messenger yakınlardaki aramalar gözükmesin, messenger uygulamasında yaptığım aramalar yakındaki aramalar olarak çıkıyor. Karşılaştığınız bu sorunun çözümüne dair ayrıntıları sizlere paylaşacağız. Bazı kullanıcılar arama geçmişini sil demesine rağmen bile aynı aramaların ekranda göründüğünü dile getirmektedir. İşte bununla alakalıda alınacak önlemlerden kısaca bahsedeceğiz.

Messenger yakınlardaki aramalar

Messenger uygulaması içerisinde daha öncesinde bir arama gerçekleştirmesi yaptıysanız tekrarında arama alanına tıkladığınızda ‘’Yakınlardaki aramalar’’ bilgisine ulaşacaksınız. Burada kimi araştırdığınızın görünmesini istemiyorsanız;

Messenger arama geçmişini temizleyemiyorum, messenger arama geçmişini silme, messenger yakınlardaki aramalar, messenger arama geçmişi silinmiyor, messenger yakındaki aramaları silemiyorum, messenger aramayı silme
  • Yakınlardaki aramaların yanında bulunan ‘’Düzenle’’ butonuna tıklıyoruz.
  • Beraberinde gelen ekranda ‘’Tümünü temizle’’ demeniz halinde tüm arama geçmişi silinecektir.
  • Ama siz bazı kişilerin çıkmasını istemiyorsanız isimlerin yanlarında bulunan x işaretlerine tıklayarak silinmesini sağlayabilirsiniz.
  • Fakat bunları yapmanıza rağmen hala daha arama geçmişi silinmediyse bu durumda uygulamayı cihazınızdan kaldırarak yeniden yükleme işlemlerini sağlayalım.
  • İşlemler bittiğinde her şey tamamlanmış ve problem tam anlamıyla ortadan kalkmış olacaktır.
Messenger arama geçmişini temizleyemiyorum, messenger arama geçmişini silme, messenger yakınlardaki aramalar, messenger arama geçmişi silinmiyor, messenger yakındaki aramaları silemiyorum, messenger aramayı silme

Messenger arama geçmişini temizleyemiyorum sorununa ilişkin çözüme dair bilgileri paylaştık. Diyelim ki sorun hala daha devam ediyor ya da messenger ile ilgili farklı bir problem yaşıyorsanız bunu bize yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here