Paylaş

Messenger aktif durumu açma açılmıyor. Mesenger hesabında aktif gözükmüyor ve arkadaşlarınızı da çevrim içi görünmüyorsa çözüm haberimizde.

Facebook sohbet alanı olan messenger uygulamasını her anlamda oldukça geliştirmektedir. Getirdiği yeniliklerini birçoğuyla kullanıcı kitlesini bu anlamda messenger uygulamasına bağımlı hale getirmiş durumdadır. Artık normal mesajlaşma yöntemini hiç kimse kullanmıyor diyebiliriz. GSM operatörlerinin mesajlaşma alanında verilen hediye mesajlar kimse tarafından kullanılmamaktadır. Nedeni ise gerek sohbet uygulamaları gerekse de sosyal medya uygulamaları mesajlaşmaya zaten öncülük etmektedir. Messenger uygulaması da sohbet alanına öncülük eden uygulamalardan bir tanesidir. Ancak kendi başına değil de genellikle Facebook kullanıcılarıyla iletişime geçilen bir alan olduğu için uygulama oldukça fazla kullanım gerçekleştirilen bir uygulamadır. Facebook hesabında arkadaş olduğunuz kişilerin çevrim içi olup olmadığını görebilmek için sizin de aktif durumunuz açık olması gerekiyor. Eğer aktif durumunuz kapalıysa nasıl ki sizin aktif olup olmadığını görünmüyor siz de başkalarının aktif durumda olduğunu göremiyorsunuz. Messenger aktif durumu açabilmek için nelerin gerekli olduğuna dair detaylar ise hazırlanan yazımız da bulunmaktadır.

Messenger aktif durumu açma açılmıyor

Messenger aktif durum görünmüyor, messenger arkadaşlarımın çevrim içi olup olmadığını göremiyorum, messenger çevrim içi nasıl açılır, messenger çevrim içi açılmıyor, messener aktif olduğum çıkmıyor, messenger aktif olanlar gözükmüyor. Facebook hesabında arkadaş olduğunuz kişiler anında messenger alanına da eklenmektedir. Messenger üzerinde biriyle iletişime geçmek istediğiniz de onun müsait olup olmadığını aktif durumuna bakarak anlayabiliyorsunuz.

Messenger çevrim içi olanlar gözükmüyor

Messenger alanında arkadaşlarınızın aktif durumları karşınıza gelmemesi can sıksa da bu durumun temel nedeni sizin bu özelliği kapatmış olmasıdır. Messenger çevrim içi özelliğini devreye alabilmek adına sağlanacak aşamalar belirtilen şekildedir.

Messenger aktif durumu açma açılmıyor, messenger çevrim içi olanlar görünmüyor, messenger çevrim içi olamıyorum, messenger aktif durum nasıl açılır, messenger çevrim içi olanlar nerede, messenger online olduğum görünmüyor

  • Messenger uygulamasına giriş yaptığınız da zaten gelen ekran içerisinde ‘’Kimlerin aktif olduğunu gör. İnsanların seni aktif olduğunu görmesini sağla ve sende onların aktif olduğu gör’’ yazısını göreceksiniz.
  • Aç butonuna tıklamanız halinde aktif durum açılacaktır.
  • Ama isterseniz eğer sol tarafta bulunan profil resminize tıklıyoruz.
  • Açılan ekranda ‘’Aktif durum’’ seçeneğini göreceksiniz. Aktif durum burada kapalıdır sağa kaydırmanız halinde aktif durum aktif hale gelecektir.
  • Çevrim içi olduğunuz görünse de siz de artık uygulama da hangi arkadaşlarınız aktif bunları görüp ona göre işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.

Yazımıza konu olan messenger aktif durumu açma açılmıyor ayarları sonrasında hata alırsanız uygulama şifrenizi biliyorsanız kaldırıp yeniden yükleyelim. Ayarları sağlarken internet bağlantısının olup olmadığını mutlaka bilmeniz gerekiyor.

İsterseniz Facebook zamanımı alıyor hatırlatma koyma yazımızı inceleyebilirsiniz.

Messenger aktif durumu açma açılmıyor, messenger çevrim içi olanlar görünmüyor, messenger çevrim içi olamıyorum, messenger aktif durum nasıl açılır, messenger çevrim içi olanlar nerede, messenger online olduğum görünmüyorMessenger aktif durumu açma açılmıyor, messenger çevrim içi olanlar görünmüyor, messenger çevrim içi olamıyorum, messenger aktif durum nasıl açılır, messenger çevrim içi olanlar nerede, messenger online olduğum görünmüyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here