Paylaş

Masa üstündeki dosyaların konumu nasıl değişir. Bilgisayarımızın masa üstündeki dosyaların konumlarını hangi alandan değişeceğine dair konuyu ele aldık.

Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlarda olsun diğer windows işletim sistemli bilgisayarlarda olsun yapacağınız işlemlerin hepsi aynıdır. Masaüstü alanında var olan programların, uygulamaların ya da kullandığımız programların C diskinde yeterli bir alanın olmamasına sebebiyet vermektedir. Çoğu kişi C disk alanında yer açmanın yollarını ararken sizinle paylaştığımız yönteme daha öncesinde denk gelmemiş olabilir. C diskinde yer açmak ve masa üstündeki dosyaların konumlarını tamamen değiştirmek için bilgisayar üzerinden hangi işlemlerin yapılması gerektiğini detaylıca sunacağız. Normalde tüm bilgisayar kullanıcıları genel itibariyle C diskine daha az yer verirken genellikle D diskinde daha çok yer açmaktadır. Fakat dosyaların konumu otomatik olarak C diskinde görüntülendiğinden dolayı belli bir zamandan sonra C diskinde yer kalmamaktadır.

Masa üstündeki dosyaların konumu nasıl değişir

Bilgisayardaki dosyaların konumu değiştirme, pc dosya konumları nereden değişir, bilgisayardaki masaüstü dosyalarının konum ayarları, bilgisayarda c diskinde yer nasıl açılır, bilgisayar dosya konumlarını yeri nereden değişir. C alanına fazla yüklenmesinden ötürü bu kısımdaki yeterli alan dolduysa sizinle paylaşacağımız yöntemle beraber sorun kalkacaktır. Ayarlarla birlikte C diski rahatlayacaktır.

C diskinde yer açma

Masa üstündeki dosyaların konumunu değişebilmesi adına önce masa üstünde bulunan Bu bilgisayar ya da Bilgisayarım alanına giriş yapıyoruz. Sonrasında gelen ekranın sol menü ekranında Belgeler yer alacaktır.

Masaüstündeki dosyaların konumu nasıl değişir, bilgisayar c diskinde yer açma, c diskinde yer nasıl açılır, masaüstündeki klasörlerin yerini değiştirme, masaüstü klasörlerin konumu ayarlama
  • Belgeler yazısının üzerine gelerek sağ tıklayıp Özellikler diyoruz.
  • Masaüstü özellikleri adı altında bulunan seçenekler içerisinde Konum yazısını görebilirsiniz.
  • Konuma tıklamanızla beraber gelen ekranda Hedef bul yazısını göreceksiniz.
  • Buranın içerisine girdiğinizde artık burada bulunan disklerden birisini seçerek masaüstü alanında bulunan dosyaların o diske aktarılmasını sağlayabilirsiniz.
  • Ayarlarımız sırasında olur da sormak istediğiniz ya da kafanızı kurcalayan bir durum olursa bunu bizimle yorum kısmından paylaşmanız halinde onunla alakalı da sorunu giderebiliriz.
Masaüstündeki dosyaların konumu nasıl değişir, bilgisayar c diskinde yer açma, c diskinde yer nasıl açılır, masaüstündeki klasörlerin yerini değiştirme, masaüstü klasörlerin konumu ayarlama

Klasörlerin konumlarının değişmesi C diskinde yer açarken sizin de programlar üzerinde daha fazla iş yapmanız imkan sağlanacaktır. Yani C diskini böldüğünüzde buraya az yer vermeniz bu işlemle birlikte sorun yaşanmamasına neden olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here