Paylaş

Mac @ işaretini yapamıyorum gözükmüyor. Windows işletim sisteminden macbook kullanıma geçiş yaptıktan sonra ilgili işaretin nerede olduğunu anlatacağız.

Windows tabanlı bilgisayar kullanımlarında genel olarak @ işaretinin artık herkes tarafından nasıl yapıldığı bilinmektedir. Yılların vermiş olduğu bir bilgi birikimi olmasından ötürü bilmiyor olsak bile yanımızdaki kişiye sorduğumuzda hemen gösterebilmektedir. Bilindiği üzere @ işaretini Ctrl tuşuyla birlikte Alt tuşuna basılı tutarak Q harfine basmanız halinde çıkarabiliyoruz. Yıllardır windows işletim sistemli cihazlarda işlem sağlayıp ardından mac kullanımına başladıysanız eminim @ işaretini bulmakta zorluk çekiyorsunuzdur. Aslında bu işaretinin çıkartılması sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Mail adreslerimize girerken, modemimizi kurarken ya da farklı noktalar da @ işaretine her daim ihtiyaç duyuyoruz. İlgili işaretinin mac cihazınızda hangi tuş kombinasyonunu takip ederek bakacağınıza ise birlikte göz atıp problemimizi gidereceğiz. Çok kısa bir yöntemle bu işlemleri halledebileceğinizi de bildirebiliriz.

Mac @ işaretini yapamıyorum gözükmüyor

Mac @ işareti çıkmıyor, macbook air cihazımda @ işareti nerede, mac @ işaretini bulamıyorum, mac’te @ işaretinin nerede olduğunu nasıl bulabilirim, mac @ işareti için hangi tuşlara basmam gerekiyor, mac @ işareti görünmüyor. Yönündeki sorularınıza artık dur diyebilmeniz adına gerekli işlem aşamalarını tamamlamış bulunuyoruz. Normal klavyelerinizde bulunan Alt gr tuş kombinasyonuyla birlikte Q harfine basmanız halinde @ işaretinin geldiğini görebilirsiniz.

Mac @ işaretini bulamıyorum

Klavyeler üzerinde bası tuşlar gizlidir. İstediğimiz işaretlerin ekrana gelebilmesi için farklı tuş kombinasyonlarına ihtiyaç duyabiliyorsunuz. Windows’ta olduğu gibi Mac’te de bu işlem aynı şekilde ilerlemektedir.

Mac @ işaretini yapamıyorum gözükmüyor, mac et işareti yok, mac @ işareti nerede, mac @ işareti olmuyor, mac @ işareti yapılmıyor, mac @ işareti

Mail adresinize girmek istediğinizde @ işaretini eklemek istiyor fakat bu işarete ulaşım yapamıyorsanız Alt gr + Q harfine basmanız yeterliliğini koruyacaktır. Mac cihazınız hakkında merak ettiğiniz farklı konuları bizlere yorumdan belirtmeniz halinde onlarla alakalı da gereken incelemeleri yapıp sizlere bilgilendirmesini ileteceğiz.

Herkesin kullanım isteği kendine bağlı değişkenlik gösterse de zorluk aşamasını zaman içerisinde kolaylaştırmak sizlerin elinizde. Yani yıllardır windows işletim tabanlı ürünler kullanmanızdan kaynaklı mac kullanmaman diye mac cihazından vazgeçmeye gerek bulunmamaktadır. Farklı simge istiyor ama bu simgeyi yapamıyorsanız da yine aynı şekilde yorumdan belirtmeniz yeterlidir.

TAVSİYE YAZI: iphone sessiz tuşu bozuldu çalışmıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here