Paylaş

Lol kasıyor oyun başlarken donuyor ilerlemiyor problemini çözüme kavuşturmak için hangi adımları takip etmeniz gerektiğini anlatacağız.

Lol kasıyor oyun başlarken donuyor ilerlemiyor

Lol oyunu 27 Ekim 2009 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Oyunu siz oynamıyorsanız bile çocuklarınız muhakkak oynuyordur. O yüzden oyunun kullanıcı kitlesi çok olduğundan dolayı hata almaları da gayet normaldir. Alınan hataları nasıl giderileceğine ise birlikte bakacağız.

League of Legends oyununu oynayan kişi sayısı günümüzde de sürekli olacak şekilde artış göstermektedir. Oyun dünyasının yıldızı olarak bilinen Lol oyununda bazı kullanıcılar istemediği hatalarla da karşılaşabilmektedir.

Meydana gelen bu hataların altında yatan nedenlerin neler olduğunu geniş kapsamlı şekilde kontrol etmiş bulunuyoruz. Aslında oyun temposu, rekabete dayalı olması ve strateji bakımından oldukça eğlenceli bir oyundur. Depolama alanının 16 GB olması da kullanıcılarının sorunsuz şekilde indirmesini kolaylaştırmaktadır.

Oyun çevrim içi oyunu olmasından dolayı internet bağlantınızın da kuvvetli olması gerekiyor. Zayıf bağlantınız varsa sadece bu oyunda değil diğer alanlarda da kopma donma ya da kasma gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bunların olmaması için gerekli müdahaleri yapıp ondan sonra oyuna girmelisiniz.

Oyunu oynadığınız esnada internet bağlantınız da bir problem yokken oyun başlarken donuyor ya da oyun içerisine ilerlemiyor ve kasıyor ise bununla ilgili arka planda çalışan uygulamaları kapatmayın.

Arkada çalışan oyunları kapatarak deneme yapıyor olmanıza karşın yine problem devam ediyorsa bu durumda diğer etkenleri gözden geçirmelisiniz. Bilgisayarınıza harici disk taktıysanız eğer o diskin temizleme zamanı geldiğinden bu hatayı alıyor olabilirsiniz. Diskin temizlemesini sağlayıp bilgisayarınız da antivirüs programınız ile tekrar taratın. Ve tekrar oyunu oynamaya devam edin. Yapılan bu ayarlar sonucunda sorun yine devam ediyorsa bilgisayarınızdaki gereksinimleri gözden geçirin.

lol oyuna başlarken donuyor

Lol kasıyor oyuna başlarken donuyor ilerlemiyor nedeni

  • İşletim Sistemi (OS): Windows 10
  • İşlemci (CPU): 3 GHz çift çekirdekli işlemci
  • Bellek (RAM): 4 GB RAM
  • Ekran Kartı (GPU): Nvidia GeForce 8800 veya AMD Radeon HD 5670
  • DirectX: DirectX v9.0c veya daha üst sürüm desteği,
  • Sabit Disk (HDD): 16 GB boş sabit disk alanı

Bilgisayarınızın oyun için gerekli olan bu gereksinimleri karşılamadığından dolayı size hata veriyor olabilir. O yüzden bu gereksinimleri karşılayıp karşılamadığını kontrol ettikten sonra tekrar giriş denemesi sağlayın.

Lol kasıyor oyun başlarken donuyor ilerlemiyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here