Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda LG Q52 format atma ve sıfırlama ayarları konusunda bilgilendireceğiz.

Her telefonun kendine has yöntemi bulunuyorken sizin telefonlarınız farklı olabiliyor. Yani biri Casper kullanır iken diğer bir kullanıcı LG telefonlarını seçebilmektedir. Biz de hazırladığımız yazımızda LG Q52 format atma ve sıfırlama aşamalarının nereden yapılacağı konusunda sizi bilgilendireceğiz.

  • Vereceğimiz bilgiler ışığında ilerlemeniz durumunda hiçbir sorun kalmadan sıfırlama ayarlarını tamamlıyor olacağınızdan emin olabilirsiniz.
  • Tek sıkıntı aşamalar öncesinde alınacak önlemlerin alınmaması olduğu için onlara da değineceğiz.

LG Q52 format atma ve sıfırlama

LG Q52 format atma ve sıfırlama
  1. Sıfırlama adına alınması gereken önlem adımları

Ayarlarınızı işleme koymadan başlamadan önce kesinlikle bu verdiğimiz bilgiyi baz almak zorundasınız. Harici durumunda sıfırlama işlemleri esnasında sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksektir. O yüzden yedeklerinizi almanızda yarar bulunmaktadır. Rehber yedeklenebilmesi için ise ‘’Mcbackup’’ uygulamasından faydalanabilirsiniz.

  • LG Q52 format aşamaları

Cihazınızın içerisinde yer alan ‘’Ayarlar’’ bölmesine giriş gerçekleştiriyorsunuz. Ayarlar kısmına girmenizle birlikte ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine tıklayınız.Ve beraberinde ‘’Fabrika ayarları sıfırla’’ diyerek ayarlarınıza devam ediyorsunuz.En son adımda ise ‘’Telefonu sıfırla’’ dedikten sonra ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterli olacaktır. Sağlayacağınız bu işlem ilk sıfırlama yönteminizdir. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip ederek sağlayabilirsiniz.

  1. LG Q52 sıfırlama için gerekli olanlar

Bir diğer yöntem ise ilk olarak telefonunuzu kapatınız. Devamında da ise telefonunuzun arkasında bulunan sesi azalt tuşuna basılı tutarken beraberinde de Açma (Power) tuşuna basılı tutun. Ekrana LG logo gelmesiyle birlikte tuşlardan elinizi çekebilirsiniz.

Android logosunun gözükmesiyle birlikte artık tuşlardan da elinizi çekmiş olacağınız için işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Cihaz kendine geldiğinde sıfırlanmış halini almış olacaktır. Tüm verdiğimiz bilgiler ışığında telefonunuz açılacaktır. Açılma işlemleri sonrasında olur da problem yaşanır ise bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Bir önemli notlardan bir tanesi de telefonunuzun donma veya kasma problemi olmasından ötürü bu sıfırlama yoluna gittiyseniz eğer muhakkak son yüklediğini uygulamalardan bir tanesiyle ilgili de sorun oluşmuş olabilir. O yüzden uygulamalarınızı deneme yanılma yöntemi ile yüklemenizde fayda bulunmaktadır. Eklemek ya da söylemek istediklerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Önceki İçerikCasper Via A3316 format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerik LG K22 format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz