LG G3 Format Nasıl Atılır Detaylı Anlatım olarak sizlerle paylaşıp, fabrika ayarlarına döndürme ve desen kilidini unutma sonrasında yapılacakları anlatacağız.

Telefon kullanıcıların en çok tercih etmiş oldukları telefon markalarından biri olan LG G3 cihazıyla ilgili olarak kasma, donma, desen kilidini unutma işlemleri sonrasında oldukça sorunlar yaşanmaktadır. Bu durum sonrasında cihazı fabrika ayarlarına geri göndermeniz gerekmektedir. Bu işlemlere başlamadan önce kullanmakta olduğunuz telefonun içerisinde önemli bilgiler var ise bunun yedeğini almanız gerekecektir. Yedeği aldıktan sonra işlem adımlarımıza başlayabiliriz.

LG G3 Format Nasıl Atılır Detaylı Anlatım işlemlerimize başlamadan önce cihazımızın şarjının %50 inin üzerinde olup olmadığını kontrol etmemiz gerekiyor. Şarj yüzdesi %50′ nin altında ise yaptığımız işlemlerin başarılı olma oranı düşeceğinden dolayı LG G3 cihazımızı şarj edip işlemlerimize başlayabiliriz.

LG G3 Format Nasıl Atılır Detaylı Anlatım

LG G3 Format Nasıl Atılır Detaylı Anlatım, fabrika ayarlarına dönme, desen kilidimi unuttum, lg g3 format, lg g3 format olmuyor, lg g3 format deseni unuttum

Öncelikle cihazımızı tamamen kapatılmasını sağladıktan sonra,

  • Tekrardan açılımını gerçekleştirdiğimiz andan itibaren Ses Kısma ve Home Power tuşlarına aynı anda basılı tutuyoruz.
  • Yaptığımız işlem sonrasında LG logosunu gördükten sonra tuş adımlarından artık elinizi çekebilirsiniz.
  • Daha sonrasında karşımıza gelecek olan ekranda ”Wipe data/factory reset” alanına ses kısma tuşu ile gelip basılı tutmanız yeterli olacaktır.

Lg g3 format olmuyor

LG G3 Format Nasıl Atılır Detaylı Anlatım, fabrika ayarlarına dönme, desen kilidimi unuttum, lg g3 format, lg g3 format olmuyor, lg g3 format deseni unuttum

lg g3 format olmuyor ile ilgili işlem adımlarımızın devamında karşımıza yine bu şekilde bir ekran gelecektir.

  • Gelen ekranda Lg G3 format işlemlerinin onaylanmasıyla alakalı bir ekran gelecektir.
  • İşlemlerin onaylanması adına karşımızda olan ekrandaki ”YES delete all user data” alanına gelip home tuşuna bu alanı onayını sağlayabilirsiniz.

Desen kilidimi unuttum

LG G3 Format Nasıl Atılır Detaylı Anlatım, fabrika ayarlarına dönme, desen kilidimi unuttum, lg g3 format, lg g3 format olmuyor, lg g3 format deseni unuttum

Desen kilidimi unuttum sorunuyla alakalı olarak yaptığımız işlem adımlarımız sonrasında gelecek olan ekrandaki,

  • Reboot system now” alanına tıklamanız halinde cihazınız yeniden başlatılacaktır.
  • Cihazınızın yeniden açılımı ile ilgili işlem adımlarımızı beklemeniz gerekmektedir. Bu işlem beklenenin aksine bir 5 dakikanızı alabileceğinden dolayı bekleme işlemlerinin tamamlanması sonrasında artık cihaz sıfır şeklinde açılım sağlayacaktır.

Yapılan işlemler sonrasında cihaz açılımı sağlandığında kurulum işlemlerini de yaptığınızdan ötürü artık fabrika ayarlarına dönmüş olacaktır.  Artık kullanımını rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Herhangi bir sorun yaşar iseniz işlem adımında bir hata yapmış olabilirsiniz. Tekrar kontrol sağlamanızda fayda bulunmaktadır.

Kıymetli okurlarımız için hazırlamış olduğumuz Adsl Lambası Yanıp Sönüyor internete Giremiyorum Cözümü makalemizi inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz