Paylaş

Laptop sıfırlamak garanti bozuyor mu. Kullanım sağladığımız laptop cihazına format attıktan sonra garantisi gidip gitmediğine dair bilgileri hazırladık.

Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlarımız da bazen donma ve kasma sorunlarıyla karşılaşabiliyoruz. Onun haricinde bilgisayarda farklı sorunlardan ötürü de artık sıfırlama ayarlarını bizler yapabiliyoruz. İşletimin kendi içerisinde var olan sıfırlama sayesinde bu ayarları sıfırlamasını gerçekleştirmemiz mümkündür. Ancak bunu kendimiz yaptığımız sırada ürünün garantisi devam ediyorsa acaba garanti sona eriyor mu? Diye soruları da kendimize sormaktayız. Yeni alınan ya da garantisi henüz daha devam eden cihazın sıfırlama işlemlerini sağlayabilirsiniz. Bunlar var olan garantiye sorun vermeyecektir. Garantiye sorun veren etkenler arasında sıfırlama girmemektedir. Bilgisayar kullanıcıları sürekli sordukları bu sorunun daha kapsamlı bir şekilde yanıt bulabilmesi için bir çok araştırma içerisine girmiş bulunuyoruz. Detayların tamamına ulaşabilmek için yazımızın geri kalanını okuyabilirsiniz.

Laptop sıfırlamak garanti bozuyor mu

Yeni alınan bilgisayara format atmak garantisini bozar mı, bilgisayarı sıfırlayınca garanti gider mi, bilgisayarımın garantisi devam ediyorsa sıfırlama yapsam garanti bozulur mu?, pc garantisi devam ederken sıfırlanınca garanti gidiyor mu?, Bilgisayarınız içerisinde anlam veremediğiniz bir yavaşlık oluşması ya da istenilen verimin tam olarak elde edilememesi durumunda ya servise gönderimi yapılmaktadır. Ya da sıfırlama işlemlerinin gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Sıfırlama ayarları için eskiden bir bilgisayarcı çağrılır ve gelip CD ile sıfırlamasını sağlardı. Ama artık gelişen teknolojide buna gerek kalmadan sizler de bu işlemi yapabiliyorsunuz. Ürününüzün garantisi biter mi ? Diye sorduğunuz soruların yanıtına ise aşağıda cevaplandıracağız.

Laptop garanti gitmesin

Bilgisayarınızın donanımsal kaynaklı bir arızasına eğer sizler müdahale ederseniz bu durumda ürünün garantisi biter ve servise gönderdiğiniz de sizlerden muhakkak ücret isterler. Ama donanım kaynaklı sorun yaşanırken bir işlem yapmadan göndermeniz durumunda inceleme servis tarafından yapılır gerekirse yeni bir ürün gönderimine karar verilebilir.Laptop sıfırlamak garanti bozuyor mu, pc format atılırsa garanti gider mi, laptop format garantiyi bozar mı, laptop sıfırlama garantiden çıkarır mı, laptop sıfırlarsam ne olur, laptop garanti gitmesin

Onun dışında bilgisayarınızı kendiniz sıfırlama yapmak istemeniz ürününüzün bulunan garantisine herhangi bir zarar vermemektedir. ”Tüm ayarlar>Güncelleştirme ve güvenlik>Kurtarma ve bu bilgisayarı sıfırla” diyerek bilgisayarınızı kendiniz de sıfırlama yapabiliyorsunuz.

Sıfırlama yapmadan önce bilgisayarda var olan yedekleri almayı ve şarj oranını kontrol ederek şarja takmanızı tavsiye ediyoruz. Tüm ele alınan konular dahilinde Laptop sıfırlamak garanti bozuyor mu ile ilgili başka sormak istediğiniz bir husus varsa yoruma eklemeniz yeterlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here