Paylaş

Klavyemde ünlem işaretini göremiyorum. Bilgisayarda ünlem işaretinin nerede olduğunu ve bu işaretinin nasıl yapıldığını yazımıza göz atarak öğrenebilirsiniz.

Yeni nesil bilgisayarların kurdu diyebiliriz. Bilgisayarı çocuğunuza aldığınız da sizlerde bilgisayar üzerinden işlem sağlamak amacıyla gezintilerinizi sağlayabilirsiniz. Bilgisayar klavyesinin üzerinde bulunan tuşlarda bazen tüm tuşları göremeyebiliriz. Bunlardan birisi de ünlem işaretidir. Sohbet ettiğimiz bir kişiye sitem amaçlı gönderilebilmektedir. Sohbet ettiğimiz bir kişi konuşma sırasında yazmış olduğu yazının sonuna ünlem işareti koyarsa sitemli bir yazı yazıyor demektedir. Örneğin tamam o halde bir daha seni aramayacağım ! Şeklinde taçlandırabiliriz. Bilgisayardan bu işaretin karşı tarafa nasıl gönderileceğini ve hangi tuş kombinasyonlarını kullanmanız gerektiğine beraber bakacağız. Aslında ünlem işaretini oldukça basit bir şekilde yapabilmek mümkündür. Klavyede bulunan Shift tuşuna basılı tutarak 1 tuşuna basmanız halinde karşınıza ! işaretinin geldiğini görebilirsiniz. Lakin bazen bu kombinasyon devreye giremiyor. Böyle bir durumda nasıl bulacağımıza ise beraber bakacağız.

Klavyemde ünlem işaretini göremiyorum

Klavyede ünlem işareti nerede, klavyede ünlem işaretini bulamıyorum, klavyemde ünlem işareti yapıyorum ama çıkmıyor, ünlem işareti için ne yapmam lazım, bilgisayarda ünlem işareti nasıl çıkar. Sohbet ettiğiniz esna da ya da izlediğiniz bir filmin altına yapacağınız yoruma ünlem işareti koymak isteyebilirsiniz. Bu işlem için yukarıda belirtildiği şekilde Shift +1 tuşuna basmanız yeterlidir. Ama çıkmıyorsa bu durumda bilgisayarının kendi içerisinde bir kaç işlem sağlayacağız.

Klavyede ünlem çıkmıyor

Shift+1 tuşuna basılı tuttuktan sonra ! işareti karşınıza gelmediyse klavyede bulunan windows tuşuna basılı tutarak R tuşuna basalım. Bu işlem sonrasında karşınıza çalıştır penceresi gelecektir. Çalıştır alanının arama bölümüne ise ”charmap” yazıp tamam tuşuna tıklıyoruz.

Klavyemde ünlem işaretini göremiyorum, bilgisayarda ünlem nerede, klavyede ünlem çıkmıyor, klavyede ünlem nerede, klavyede ünlemi bulamıyorum, pc de ünlem nasıl yapılır

Karakter eşlem alanına erişiminizi sağlayacaksınız. Bu alandan ünlem işaretini bularak kopyala yapıştır yöntemi ile işlem yapabilirsiniz. Eğer burada da bulamaz iseniz telefonlarımız artık son teknolojide olmasından ötürü oradan bulup kopyala yapıştır yöntemiyle işlemlerimizi tamamlayabiliriz.

Klavyemde ünlem ! işaretini göremiyorum diyenler belirtilen ayarları sağlaması halinde ünlem işaretine ulaşabilirler.

İsterseniz sizin için hazırlamış olduğumuz iphone gelen aramayı yönlendiremiyorum yazımızı inceleyebilirsiniz. Umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur.

Klavyemde ünlem işaretini göremiyorum, bilgisayarda ünlem nerede, klavyede ünlem çıkmıyor, klavyede ünlem nerede, klavyede ünlemi bulamıyorum, pc de ünlem nasıl yapılırKlavyemde ünlem işaretini göremiyorum, bilgisayarda ünlem nerede, klavyede ünlem çıkmıyor, klavyede ünlem nerede, klavyede ünlemi bulamıyorum, pc de ünlem nasıl yapılır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here