Paylaş

Klavyemde Türk Lirası ₺ işaretini yapamıyorum. Bilgisayarda Türk liramızın simgesi olan ₺ işaretini bulamıyor ya da göremiyorsanız çözüme dair detaylar haberimizde.

Ana para birimimiz olan Türk Lirasından sıfırların atılmasıyla birlikte hak edilen değeri tekrarında yine kazanmıştır. İşareti bilgisayar klavyesinde bulamamanız ya da görememeniz ise gayet normaldir. Aslında oldukça basit bir yöntem ile getirebileceğiniz bu işareti klavye üzerinde bulamadığınız zaman sizi sıkıntıya sokmaktadır. Biz de yaşanan bu durum ile alakalı olarak gerekli incelemeleri sağlamış bulunuyoruz. Alt Gr tuşuna basılı tuttuktan sonra T tuşuna basmanız halinde ₺ Türk Lirası işaretine ulaşmış olacaksınız. Tuş kombinasyonları sayesinde karşımıza gelmekte olan bazı bilgiler bir çok kesim tarafından bilinmediğinden ötürü sıkıntılar yaşanmaktadır. Ancak Türk Lirası işareti sadece bu kombinasyon doğrultusunda meydana gelmemektedir. Diğer yöntemlerini ise yazı içerimiz de sizlere sunumunu hazırlamış bulunuyoruz.

Klavyemde Türk Lirası ₺ işaretini yapamıyorum

Bilgisayarımda tl işareti yapmak istiyorum fakat bulamıyorum, klavyemde tl işareti nerede, klavye üzerinde tl işaretini göremiyorum, tl işaretini bilgisayara nasıl getirebilirim, klavye de tl işareti nasıl yapabilirim. Sürekli olmasa da ticaret ile uğraşan ya da kendi özel işleri için bu işareti excel ya da çalışma dosyalarına eklemek gerekebiliyor. Bu tarz durumlarda da sizin zorluk çekmeden bu işareti çıkarabilmeniz için ilgili işlemlerden bahsetmiş bulunuyoruz.

Klavyede TL görünmüyor

Yukarıda da ele aldığımız gibi Alt GR tuşuna basılı tuttuktan sonra T tuşuna basmanız halinde Türk Lirası işaretine erişim sağlayabilmeniz mümkündür. Burada yapılan en temel hatalardan biri bir çok kullanıcı Alt tuşuna basılı tutmaktadır. Yalnız bu işaret değil de Alt Gr tuşuna basılı tutmak gerekiyor.

Klavyemde Türk Lirası ₺ işaretini yapamıyorum, bilgisayarda tl işareti nasıl yapılır, klavyede tl işareti yok, klavyemde türk lirası nerede, klavyede tl görünmüyor, klavyede tl işareti bende yok

Bunların haricinde Windows tuşuna basılı tuttuktan sonra R tuşuna basmanız halinde de gelen çalıştır alanına charmap yazıp tamam diyerek Karakter eşlem alanına giriyoruz. Bu alanda U+20BA kodlamasıyla birlikte Türk Lirası işaretini getirebilmek mümkündür.

Tüm bu anlattıklarımız haricinde Klavyemde Türk Lirası ₺ işaretini yapamıyorum diyen kullanıcılar hala daha hata alıyorsa bu durumda aşağıdaki yorum kısmına aldığı hataya belirtebilir. Dilerseniz sizin için hazırlamış olduğumuz Tik tok düet yapmayı kapatamıyorum yazımızı inceleyebilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here