Paylaş

Klavyemde Türk bayrağı ☪ yapamıyorum. Bilgisayarda Türk bayrağı işareti görünmüyorsa bu simgeyi nasıl çıkartacağınızı konu aldık.

İnternet üzerinde yaptığımız gezintiler sırasında bir çok paylaşımın altına yorum ekleyebiliyoruz. Yada arkadaşlarımızla sohbet alanlarında sohbet edip bazı uygulamalara da paylaşımlar ekleyebiliyoruz. Klavye üzerine bazı karakterler görünmeyebiliyor. Bu karakterleri nasıl eklenebileceğine ilişkin ayarlardan bahsetmeye devam ediyoruz. Klavyemizde bazen aradığımız simgelerden biriside Şanlı Türk Bayrağımızın simgesidir. Özel günlerde bir paylaşım yapmak istediğimiz de Türk bayrağımızı yaptığımız paylaşımın yanına eklemek isteriz. Şanlı Türk bayrağımızın sembolünü klavye üzerinde bulamamanız gayet normaldir. Tuş kombinasyonları sonrasında da gelmeyebilir. Böyle durumlarda telefonlarımızı da kullanabiliriz. Artık emoji alanlarında tüm ülkelerin kendine özgü bayraklarının olduğu görebilmeniz mümkündür. Bu alanı kullanarak da işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Ama bu işlem sizi yoracağını düşünüyorsanız bu durumda hangi ayaları yapmanız gerektiğine bakalım.

Klavyemde Türk bayrağı ☪ yapamıyorum

Bilgisayarda Türk bayrağı çıkmıyor, klavyede Türk bayrağı nerede, klavyemde Türk bayrağını göremiyorum, klavyemde Türk bayrağını bulamıyorum, bilgisayarda Türk bayrağı bende yok. Yukarıda da belirttiğimiz üzere klavye alanında Türk bayrağı sembolünü bulamadığınız da telefonlarınızı kullanarak işlemleri yapabilirsiniz. Fakat bilgisayardan bu sembolü nasıl çıkarılacağına gelin birlikte bakalım.

Klavyemde Türk bayrağı nerede

Bilgisayarda Türk bayrağı sembolünün gelebilmesi için klavyeden Windows tuşuna basılı tutup R tuşuna basıyoruz. Sonra ”Çalıştır” ekranı gelecektir. Çalıştır bölümün arama alanına ”Charmap” yazarak tamam diyoruz.

Klavyemde Türk bayrağı ☪ yapamıyorum, klavyemde türk bayrağı yok, klavyemde türk bayrağı nerede, klavyede türk bayrağı gözükmüyor, klavyede türk bayrağını bulamıyorum, bilgisayarda türk bayrağı nerede

  • Sonrasında karakter işlem alanı karşımızda olacaktır.
  • Şanlı ay yıldızlı bayrağımızın evrensel kodu U+262A olarak belirlenmiştir. Karakter işlem alanına erişim gerçekleştirdikten sonra alt bölümde bulunan ”Gelişmiş görünüm” yanındaki kutucuğu işaretliyoruz.
  • Ardından karakter kümesi unicode olarak seçiyoruz.
  • Aranan bölümüne U+262A kodunu girip ara dediğinizde Türk bayrağı sembolü karşınıza çıkacaktır.
  • Klavyemde Türk bayrağı ☪ yapamıyorum diyenler bahsedilen bu ayarları sağlaması yeterliliğini koruyacaktır. Olur da aklınıza takılan bir yer olursa yorum kısmından bunu bize bildirebilirsiniz.

Sizler için hazırlamış olduğumuz Windows 10 izninize ihtiyacımız var diyor yazımızı inceleyebilirsiniz. Türk Bayrağımızın sembolünü de yukarıda bahsettiğimiz ayarları yaparak getirebilirsiniz. Bazen bazı aksaklıklar meydana gelebilmektedir. O aksaklıkları bizlerle paylaşmanızı tavsiye ediyoruz. İyi gezintiler dilerim.

Klavyemde Türk bayrağı ☪ yapamıyorum, klavyemde türk bayrağı yok, klavyemde türk bayrağı nerede, klavyede türk bayrağı gözükmüyor, klavyede türk bayrağını bulamıyorum, bilgisayarda türk bayrağı neredeKlavyemde Türk bayrağı ☪ yapamıyorum, klavyemde türk bayrağı yok, klavyemde türk bayrağı nerede, klavyede türk bayrağı gözükmüyor, klavyede türk bayrağını bulamıyorum, bilgisayarda türk bayrağı nerede

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here