Klavyemde tırnak işaretini göremiyorum. Bilgisayarda tırnak işaretini bulamıyorsanız yapacağınız tuş kombinasyonunu neler olduğunu sizlerle paylaşacağız.

Evimizde ya da iş yerimizde kullandığımız bilgisayarların klavye üzerinde istediğimiz tüm sembolleri göremeyiz. Bunları belli tuş kombinasyonları ile birlikte ekrana getirebilmekteyiz. Tırnak işaretinin belli bir alan da olmadığını klavye üzerine baktığınız da rahatlıkla görebilirsiniz. Bu işareti ödev yaptığımız da ya da iş için gerekli bir yazı hazırladığımız da oldukça sık kullanımını gerçekleştirmekteyiz. Tırnak işaretini genel olarak başkasının bir sözünü kullandığınız da ya da o sözü alıntı yaptığınız da kullanmaktayız. Klavyede bu işaretinin çıkarılabilmesi için hangi tuşlara basılı tutmanız gerektiğini ve evrensel kodunun hangi tuşlar olduğunu yazı içerisinde sizlere aktaracağız. İlk olarak enter tuşunun altında bulunan yukarı ok işaretine ya da Caps lock tuşunun altında bulunan ok işaretine basılı tutup 2 tuşuna basalım. Birinci basmadan sonra ‘ çıktığını görebilirsiniz. İki kere aynı işlemi sağladığınız da tırnak işareti gelmektedir. Onun dışında bir kerede aynı işlemin sağlanabilmesi içinde neler gerekli incelemesini beraber yapacağız.

Klavyemde tırnak işaretini göremiyorum

Bilgisayarda tırnak işareti nasıl yapılır, klavyede tırnak işaretini bulamıyorum, bilgisayarımda tırnak işareti çıkarmak için ne yapmam gerekiyor, tırnak işareti için nereye girmeliyim, tırnak işareti çıkmıyor. Klavye üzerinde bir işareti göremediğiniz taktirde tuş kombinasyonuna başvurmaktayız. Bu kombinasyonlar için hangi adımları takip etmeniz gerekli kontrol edelim.

Bilgisayarda tırnak işareti gözükmüyor

Tırnak işaretinin çıkarılabilmesi için Alt tuşuna basılı tuttuktan sonra 0147 tuşlarına aynı anda bastığınız da “ geldiğini görebilirsiniz.  Alt+0147 Aynı anda basmanız yeterlidir.

Klavyemde tırnak işaretini göremiyorum, pc de tırnak işareti yok, klavyede tırnak işareti nerede, klavyede tırnak işaretini bulamıyorum, bilgisayarda tırnak işareti gözükmüyor, klavyede tırnak işareti nasıl yapılır

  • Eğer bu işlem ayarları sonrasında da işaret gelmiyorsa bu durumda Windows+ R tuşuna birlikte basarak çalıştır alanına gelelim.
  • Charmap yazdıktan sonra tamam demeniz halinde karakter eşlem alanına erişim sağlayabilirsiniz.
  • Arial bağlantıyı seçtiğinizde tırnak işaretini buradan alarak ilerleyebilirsiniz.

Aklınıza takılan bir yer olursa bunu bizimle yorum kısmından paylaşabilirsiniz. Dilerseniz sizin için hazırlamış olduğumuz Whatsapp kişiye özel bildirim sesi yapamıyorum yazımızı inceleyebilirsiniz. Onun haricinde tırnak işareti için aklınıza takılan bir soru işareti olursa bunu yorumdan bizlere iletebilirsiniz.

Klavyemde tırnak işaretini göremiyorum, pc de tırnak işareti yok, klavyede tırnak işareti nerede, klavyede tırnak işaretini bulamıyorum, bilgisayarda tırnak işareti gözükmüyor, klavyede tırnak işareti nasıl yapılır

Önceki İçerikWindows 10 alarm nereden kurabilirim
Sonraki İçerikFacebook yüz tanıma nereden açılıyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here